690 680 960

Kupił dwa tygodnie temu volkswagena. W aucie był cofnięty licznik

Podczas kontroli drogowej volkswagena policjanci ujawnili nieścisłości we wskazaniach drogomierza. W pojeździe „ubyło” ponad 40 tys. kilometrów.

W środę w Kijanach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzania pojazdu mundurowi ujawnili kolejny przypadek ingerencji w stan licznika.

Funkcjonariusze sprawdzili aktualny stan drogomierza, który wynosił w chwili kontroli 204 452 km. Kolejno funkcjonariusze zweryfikowali stan licznika w policyjnych systemach informatycznych, uzyskując informację, że w trakcie ostatnich badań diagnostycznych stan licznika wskazywał 245 200 przebytych kilometrów. Różnica w stanie licznika wynosiła ponad 40 tysięcy kilometrów.

26-letni kierowca przekazał mundurowym, że około 2 tygodnie temu zakupił pojazd i nie potrafił wyjaśnić różnicy w stanie drogomierza. Właściciel pojazdu będzie musiał wyjaśnić te nieprawidłowości. Przypominamy, że za zaniżanie liczb widniejących na liczniku grozi surowa kara, nawet do 5 lat wiezienia oraz wysoka grzywna.

(fot. renehesse z Pixabay)

26 komentarzy

  1. Niedługo to już w rowerach będą sprawdzać liczniki… Chory kraj

  2. policja niech pojezdzi po komisach wyrywkowo zbada

  3. Idioci kupują kilkunastoletnie auta z przebiegiem 200 tys.😂😂😂

  4. Dla tych co chcą kupić kilkunastoletnie auto z niskim przebiegiem – nie ma takich!!! 😂😂😂😂Ostatnio przyprowadzilem z Niemiec skodę octavie z 2017 roku, stan jak nowy, przebieg jedyne 192 000 km 😂😂😂😂

    • Nie jest to prawdą. Są. Tyle tylko, że kosztują odpowiednio więcej, naprawdę nie każdy robi 100kkm rocznie. Natomiast głównie takie (służbówki poleasingowe, jeżdżone 8h/dobę) trafiają na sprzedaż po 2-3 latach użytkowania ;).

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…