Nadchodzi chwilowe ochłodzenie do woj. lubelskiego. Możliwe burze i opady śniegu

W czwartek przez Polskę wędruje mało aktywny front chłodny. W obrębie strefy frontowej doszło do rozwoju chmur Cumulonimbus. Słaba burza wystąpiła dziś wieczorem w rejonie Białej Podlaskiej.

Przejście frontu objawia się głównie zmianą kierunku wiatru, wzrostem zachmurzenia i napływem chłodniejszego powietrza polarno-morskiego. W kolejnych godzinach słabe opady deszczu będą szybko zanikać. Przeddzień weekendu przyniesie zmianę warunków pogodowych. Temperatura wyraźnie obniży się, ale nie powinno padać. Weekend przyniesie brak opadów, ale w poniedziałek przejdzie przez nasz kraj kolejny front chłodny. W jego obrębie możliwe są burze, natomiast w nocy z poniedziałku na wtorek opady deszczu ze śniegiem i mokry śnieg.

Piątek przyniesie wyżową pogodę z napływem chłodniejszej masy pochodzenia polarno-morskiego z północnego-zachodu. Wpływ na warunki pogodowe będzie mieć układ wyżowy o imieniu „MAX” z centrum nad Danią. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 12°C do 14 °C. Zachmurzenie małe, na ogół jednak bezchmurnie. Wiatr słaby, w drugiej części dnia umiarkowany z północnego-zachodu do 36 km/h. Opady atmosferyczne nie wystąpią.

Noc z piątku na sobotę przyniesie temperaturę na poziomie od 2°C do 4°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresowo duże. Opady atmosferyczne nie wystąpią. Wyżowa pogoda i słaby wiatr może sprzyjać akumulacji zanieczyszczeń w porze wieczornej i nocnej.

Wielka Sobota przyniesie kontynuacje pogody wyżowej. Opady atmosferyczne nie wystąpią, lecz nie zabraknie chmur. Temperatura wyniesie od 12°C do 15°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Noc z soboty na niedzielę z temperaturą w przedziale od 2°C do 4°C. Lokalnie prawdopodobny przygruntowy przymrozek. Chmur nie zabraknie, lecz nie będzie padać.

W Niedzielę Wielkanocną nasza część Europy znajdzie się w słabogradientowym polu podwyższonego ciśnienia. Ponownie rozpocznie się napływ cieplejszego powietrza z południa. Termometry pokażą od 17°C do 19°C. Opady nie wystąpią, nie zabraknie chwil ze Słońcem.

Poniedziałek Wielkanocny z duża ilością chmur, zwłaszcza w drugiej części dnia i wieczorem. Niewykluczone są opady deszczu, a nawet zjawiska burzowe. Temperatura wyniesie od 13°C do 17°C. W nocy z poniedziałku na wtorek możliwy przymrozek. Opady przejdą w deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg. Lokalnie na drogach i chodnikach możliwe oblodzenie.

We wtorek temperatura wyniesie około 6°C, ale wiele wskazuje, że w kolejnych dniach czeka nas gwałtowne ocieplenie. W drugiej połowie tygodnia termometry pokażą nawet 22-24 stopnie, ale o tym w kolejnych dniach.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur oraz burz

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

 1. Najmundrzejszy Franio

  Oj deszczu deszczu….

 2. to w końcu wymieniać te opony czy nie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia