690 680 960

Nad Zalewem Zemborzyckim powstaje nowy lokal gastronomiczny (zdjęcia)

Kilka dni temu na terenach zielonych nad Zalewem Zemborzyckim, w rejonie al. Bryńskiego i al. Jasińskiego, rozpoczęła się budowa. Wkrótce stanie tam lokal gastronomiczny. Inwestor chce go uruchomić jeszcze tego lata.

Na terenach zielonych nad Zalewem Zemborzyckim, na polanie przeznaczonej do grillowania, w ostatnich dniach rozpoczęły się prace budowlane. Część placu w rejonie al. Bryńskiego i al. Jasińskiego została ogrodzona metalowym parkanem. Jak się okazuje, trwają obecnie prace związane z budową w tym miejscu restauracji.

Restauracja jeszcze tego lata

– Prywatny inwestor wydzierżawił od nas ten teren i zbuduje tam restaurację w modelu kontenerowym wraz z przyległym ogródkiem. Inwestor uzyskał już wszystkie niezbędne zgody i pozwolenie na budowę, w związku z tym rozpoczął prace ziemne (chodzi m.in. o wyrównanie terenu) i przygotowawcze. Następnym etapem będzie budowa samej restauracji, która – z racji tego, że będzie to model kontenerowy – ma przebiegać szybko. Zgodnie z zapowiedziami inwestora, restauracja ma działać jeszcze tego lata – przekazał nam Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR Bystrzyca.

Coraz więcej gastronomii nad Zalewem Zemborzyckim

To kolejny lokal gastronomiczny, który będzie funkcjonował w rejonie Zalewu Zemborzyckiego. Obecnie odwiedzający lubelski zbiornik mogą korzystać z oferty kilku restauracji i barów m.in. Restauracji Portofino, Restauracji Może, Klubu Playa Marina, Restauracji Bosman, Baru Molo, Smażalni ryb na Marinie, Tawerny La Traviata, czy tez Kawiarni z lodziarnią Amore Mio, a także lokali zlokalizowanych na terenie Słonecznego Wrotkowa. Oprócz tego przy ul. Krężnickiej wkrótce zacznie działać restauracja Zalew Towarzyski.

Nad Zalewem Zemborzyckim powstaje nowy lokal gastronomiczny (zdjęcia)

Nad Zalewem Zemborzyckim powstaje nowy lokal gastronomiczny (zdjęcia)

(fot. nadesłane Damian)

37 komentarzy

  1. Inwestor to właściciel Chiszy?

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas