Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się XIII EkoPiknik

Już po raz trzynasty w Lublinie odbył się EkoPiknik. Impreza połączona była z Maratonem Leszczowym. Każdy kto dzisiaj odwiedził Słoneczny Wrotków nie mógł narzekać na brak atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych.

Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele ciekawych stoisk i prezentacji, dla najmłodszych zaś atrakcyjne konkursy z nagrodami. Oprócz tego można było skorzystać z Kina Rowerowego oraz zobaczyć występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Upominki dla młodych wykonawców ufundował Urząd Miasta Lublin, SKENDE SHOPPING i Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Podczas tegorocznej edycji można było zapoznać się z nowymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów, które wchodzą w życie od 1 lipca, wymienić opony samochodów osobowych za sadzonki roślin i wziąć udział w warsztatach recyklingowych.

Podczas imprezy była okazja do oznakowania roweru. Swoje pojazdy, które służą na co dzień mieszkańcom Lublina, zaprezentowali m.in. lubelscy strażacy, policjanci oraz strażnicy miejscy.

Ekopiknik, jak co roku, daje możliwość poznania działań podejmowanych przez Urząd Miasta oraz inne instytucje na rzecz poprawy jakości środowiska naszego miasta i regionu.

2018-06-17 16:53:35
(fot. lublin112.pl, nadesłane Jakub)

8 komentarzy

  1. co na pikniku dla dzieci i młodzieży robią wypchane zwierzęta? Sami się wypchajcie panowie leśnicy jeśli zabrakło wam kreatywności i pomysłu na stoisko.

  2. I 4 kontenery śmieci nieposegregowanych.

  3. no i znów nie było gdzie zaparkować !!

    • Widzisz. I mimo opłacania haraczu,nie było możliwość wjazdu na dziurawy parking. Ciągle zachodzę w głowę, za co tam się płaci. Dobrze, że jak chcę pojechać na basen czy mecz, to nie muszę płacić za parking.

  4. A żuczek nie pochwalił się ze od.lipca nie będzie segregacji bo sobie jego pacholki z urzedu nie poradzili bo nie potrafili wybrać firmy na dwa rejony?!?!?! I znowu będzie wielki bałagan i zaraz od ludzi będzie chciał kolejnych podwyżek za wywóz śmieci. A za te pieniądze będą sobie latać bo całym świecie niby to sprawy urzędowe załatwiać!!! Za 2017 rok wynagrodził urzędasow za 1.300.000.zł a za 2018 ile będzie??? Może tym razem żuczku około 3.000.000 zł??? Podnieś podatek za smieci i będzie no nie???

  5. Fajna akcja sadzonki za oponki tylko szkoda że zasady niejasne. Jak opony oddawał znajomy to dostawał jedną sadzonkę za oponę jak ktoś obcy to jedna sadzonkę za dwie opony.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)