Dachowania, odpadające koła i wiele emocji. Na Majdanku po raz ostatni ścigały się wraki

Weekend na dawnym poligonie na Majdanku w Lublinie upłynął pod znakiem kolejnej, 14 już edycji wyścigu wraków. Tym razem pod nazwą Ostatnia Meta.

Czternasta edycja imprezy była jednocześnie ostatnią szansą, żeby zobaczyć wyścigi wraków na torze zlokalizowanym na dawnym poligonie na Majdanku. Jak zawsze, do wyścigu stanęły pojazdy, których wartość nie przekraczała 1000 zł. Zwyciężali ci, którzy w określonym czasie dali radę pokonać najwięcej okrążeń po torze.

Nie wszystkim dane było jednak ukończyć wyścig, kilku kierowców dachowało, jeszcze inni opuszczali tor bez kompletu kół, kolejni zaś wcale nie mogli zjechać o własnych siłach. W przerwach zawodów odbywało się Wrak Taxi, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla chorych na bardzo rzadką, genetyczną chorobę sióstr z Lublina, Moniki i Mileny.

Organizatorzy obecnie są na etapie szukania nowego terenu, który będzie równie ciekawy i spodoba się zawodnikom oraz kibicom tak samo jak dotychczasowy tor.

Portal lublin112.pl był patronem medialnym wydarzenia.


(fot. lublin112)
2018-06-17 19:10:20

12 komentarzy

 1. A czego tam koniec?

  • Bo Żuk swoim kolegom deweloperom opchnął teren po przystępnej cenie.

   • Sprzedam starego żuka

   • Masz rację, nie zdziwiłbym się jakby tak było…kolejny blok powstanie… dla słoików 😉

    • Dla kogo? Nie wiesz, że duża część jak to nazwałeś ,,słoików” wyjeżdża właśnie stąd, żeby osiedlić się w Warszawie albo jadą jeszcze dalej na zachód? Nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy zarobkami tutaj a np. w Warszawie? Po prostu nie wierzę, że ze ,,słoików” śmieje się akurat jakiś facet z Lublina…. żałosne.

   • Sprzedał park na bronowicach i chce sprzedac targ ze stokrotką na bronowicach, męczenników majdanka przerabiają 3 raz w ciągu 5 lat, poprawiają deptak żeby jednakowo wyglądał z placem litewsim, a kto wziął materiały po rozbiurce deptaka ? Żuk wciska bloki w place zieleni. Żukowi także odbiło zmienił żonę na młodszą.

 2. Najpierw zabrali plac nad zalewem gdzie w wekendy byla gielda samochodowa i powstaly BLOKI, pózniej zabrali tor gdzie powstaly znowu BLOKI, pozniej zabrali czes gorek czechowskich gdzie również powstaly BLOKI a teraz nam zabrali to miejsce gdzie odbywalo sie Wrack Attack po to by wybudowac znowu kolejne BLOKI.
  Liczy sie kasa byle sie jak najwiecej nachapac! w dvpie ma sie mlodziez, w dvpie ma sie kierowcow i wiele innych zeczy związanych z ludzmi ktorzy chca sie wyszalec po tych 5 dniach pracy w tygodniu.
  Tak panie prezydencie Żuk…
  MA PAN NAS MLODYCH GLĘBOKO W DVPIE !!!!!

 3. żuk sprzedał kolejny tor ! SPRZEDAJMY ŻUKA NA ZŁOM !!!!!!!

 4. Wie ktoś kto wygrał i jakim autem?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL