Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nad ranem budynek stanął w płomieniach. Mężczyzna nie żyje, pięć osób zostało bez dachu nad głową (foto)

Wszystko wskazuje na to, że na skutek nieszczelnego przewodu kominowego doszło do pożaru domu. Budynek spłonął praktycznie doszczętnie. Jedna osoba zginęła.

Pożar domu przy ulicy Wąwozowej w Różance w powiecie włodawskim został zauważony w sobotę około godziny 3:30. Płomienie obejmowały parterowy budynek mieszkalny o konstrukcji murowanej. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

W momencie przyjazdu ratowników, dach budynku w całości objęty był już ogniem. Zamieszkany był on przez sześć osób. Część z nich zdołała samodzielnie uciec na zewnątrz, w środku natrafiono na nieprzytomnego 49-latka. Mężczyznę ewakuowano po czym przetransportowano do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Pomocy medycznej wymagały jeszcze trzy kobiety, jednak ich życiu nic nie zagraża. Po badaniach mogły one opuścić placówkę. Jak nas poinformowano, mężczyzna zmarł najprawdopodobniej na skutek zatrucia tlenkiem węgla po tym, jak przebywał w zadymionym pomieszczeniu.

Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia. Wstępne oględziny wykazały, iż pożar mógł zostać wywołany przez nieszczelny układ kominowy. Budynek spłonął praktycznie doszczętnie, ogień zniszczył dach, jak też całe wnętrze domu. Kobieta z trzema córkami i wnuczkiem zostały bez dachu nad głową.

W Różance ruszyła akcja pomocowa dla poszkodowanej rodziny. Organizują ją m.in. proboszcz miejscowej parafii oraz sołtys miejscowości. Wstępne straty wywołane pożarem oszacowano na ok. 400 tys. złotych.

(fot. nadesłane/Różanka Nad Bugiem)

8 komentarzy

 1. Teflon z Wojska Polskiego

  Buahahahahaha tak się kończy zadzieranie z pomiotami czeluści psychicznej

  Kucne Ci nad okiem i sykne cichaczem

 2. A wiecie co powie wójt? Powie,że gmina wypłaci pogożelcom 6000 zł. Aż 6000 zł. Żenada

  • a ubezpieczenie mieli? przeglad od kominiarza też ? Co nie zmienia faktu że ludzie ucierpieli

   • Cołaskabiorca konsekrowany

    Od kiedy ubezpieczenia domów (i mieszkań) nie są obowiązkowe, mają je baaardzo nieliczni.

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

   Jak dołożysz drugie tyle będzie dwa razy więcej…

 3. do pawełek :
  ” POGORZELCOM „

 4. Biskupi powinni na takie rodziny robić zbiórki a nie dla nierobów. Tym na granicy to powinni zorganizować kantory wymiany walut.

Z kraju