Na wjeździe do Świdnika powstanie nowe rondo. Ma ułatwić wyjazd z osiedli

Jeszcze w tym roku przebudowane ma zostać skrzyżowanie al. Lotników Polskich z ul. Klonową i Rejkowizna w Świdniku. Powstanie tak kolejne rondo. Termin zakończenia inwestycji to koniec października.

Niebawem ma się rozpocząć przebudowa skrzyżowania al. Lotników Polskich z ul. Klonową i Rejkowizna w Świdniku. Inwestycja ma na celu usprawnienie wyjazdu z pobliskich osiedli, jak również poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ul. Klonowa stanowi bowiem główny dojazd do osiedla Polesie, korzystają z niej również mieszkańcy części osiedla Brzeziny. Z kolei druga z ulic zapewnia dojazd mieszkańcom domów jednorodzinnych na os. Rejkowizna.

Dotychczasowe skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo. Miasto w ubiegłym tygodniu zakończyło przyjmowanie ofert od wykonawców zainteresowanych realizacją inwestycji. O kontrakt starają się dwie firmy: As Pro z Marysina w gminie Jastków, która swoje prace wyceniła na 1,185 mln złotych oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, którego oferta opiewa na 1,088 mln złotych. Obie oferty mieszczą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na ten cel.

W ramach inwestycji, oprócz przebudowy skrzyżowania, na wjazdach ułożona zostanie nowa nawierzchnia, poszerzone zostaną także chodniki i ścieżka rowerowa. Prace mają zostać zakończone do 31 października 2020 roku.

(fot. Google Street View)

Zobacz również

17 komentarzy

  1. Każdy pomysł, który zmusza kierujących do zmniejszenia prędkości, oraz zwiększenia ostrożności jest dobry. Ronda łączą te dwa elementy i są najbezpieczniejszymi rodzajami skrzyżowań. Pod warunkiem, że są to małe ronda. Ronda, przez które można przelecieć setka – nie są bezpieczne.

  2. Teraz się zaczną wypadeczki w Świdniku. Przecież oni na tej wsi po rondach nie umieją jeździć

  3. Ludzie, nie dajcie się ogłupiać przez ten wirus, to jest wciąż ten sam Świdnik, można sobie robić z niego jaja

    • Powtarzanie tych samych sucharów przez całe lata. To już jest żenujące a nie jaja.

  4. Lublin zazdrości Świdnikowi rond. U nas zrobiliby trawnik-kółko i je***li światła!

  5. A czy, zanim zaczną budować nowe rondo, to oddadzą do użytku ul. Kusocińskiego?

  6. A ul. Dworcowa nadal dziurawa. Proponuję zmienić jej nazwę na ul. Niekompetencji świdnickich samorządowców

  7. Tylko skrzyżowania równorzędne, gwarantują ograniczenie prędkości. Nic to jednak nie wnosi jak *** z LU… w wypasionej furze zapomina o kulturze. Nie wiem dlaczego, ale dlaczego *** w tych samochodach nie włączają kierunkowskazów. Czyżby oszczędność na żarówkach, akumulatorze, alternatorze i 2 kroplach LPG?

  8. Bywam gościem w Świdniku więc mam pytanie do tutejszych ziomali w związku z utrudnieniami. Czy od dawna rozbabrana ulica Kusocińskiego jest już w całości przejezdna od węzła z S17 aż do skrzyżowania z ul. Racławicką? Z góry dziękuję.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)