690 680 960

Na widok radiowozu zdjął maseczkę. Policjanci skierowali wniosek do sądu

Na widok jadącego radiowozu demonstracyjnie zdjął z twarzy maseczkę ochronną. Kiedy policjanci zwrócili mu uwagę, 47-latek zaczął się zachowywać wulgarnie. Mieszkaniec Zamościa stanie wkrótce przed sądem.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Zamościa. 47-letni mieszkaniec miasta wychodząc ze sklepu w założonej na twarz maseczce ochronnej na widok radiowozu demonstracyjnie zdjął ją. Kiedy policjanci go upomnieli, aby założył maseczkę, usłyszeli wulgaryzmy.

Mężczyzna za niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz używanie w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych poniesie konsekwencje prawne. Ze swojego nagannego zachowania wytłumaczy się przed sądem.

Przypominamy, że od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Wychodząc z domu na te części twarzy należy założyć maseczkę, chustę, apaszkę, czy szalik.

(fot. lublin112.pl)

28 komentarzy

 1. Te maseczki to wyrządza więcej krzywdy niż pożytku,
  Jeszcze wspomnicie kiedyś moje słowa…
  Korea coraz bliżej

  • A co tam jest, mają duże problemy z chorobami płuc po noszeniu masek bez częstej ich zmiany/czyszczenia?

 2. Jak wam każą skakać z mostu to też będziecie to robić ?

 3. Nie noszę maski bo noszę okulary i nic nie widać. Wolę płacić mandaty i mieć spokój psychiczny bo chyba im się sufit na głowę zawalił aby był prikaz noszenia maseczek.

 4. Totalna patologia, policja może wmówić wszystko wszystkim. Skoro lublin112 dostał takie informacje od policji to je opublikował, ale czy jest to prawda? Szczerze wątpię…….. To jest jawne łamanie praw obywatelskich. Wszelkie zalecenia odnośnie masek powinny być tylko i wyłącznie zaleceniami, a nie nakazami obwarowanymi sankcjami karnymi typu finansowa czy więzienie. To jest komedia, że ludzie dają się tak upodlić policji. Nie mówię tu o rządzie tylko o policji, ponieważ jest to organ wykonawczy, który liczy statystyki na każdym kroku, gdyż statystyki to pieniądze, a każda „firma” musi zarabiać. Także będą realizować nawet najgłupsze prawa, jedyna mądrą jest w ludzie, tak było przed wojną i po wojnie i tak jest wszędzie na świecie, a rząd ma za zadanie służyć. Łamanie praw obywatelskich i konstytucji mu w tym nie pomaga. Jeżeli ktoś otrzymał solidną dawkę nt.wirusa i z tego powodu się boi to proszę mi wierzyć, że nie wychodzi z domu, a jak już rzadko wychodzi to w „pełni zbroi”. To mi wygląda na rządy motłochu i plebsu jak za dawnych czasów, gdzie się kary biczem wymierzało i każdy się bał. Jak głosujecie tak macie, zapraszam na wybory prezydenckie.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas