Na ulicach Świdnika będą dodatkowe patrole policji

Już wkrótce na ulicach Świdnika będzie więcej patroli policji. Władze miasta przekazały właśnie dodatkowe pieniądze Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku na patrole ponadnormatywne.

25 tys. zł przekazały władze miasta Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku na ponadnormatywną służbę, czyli dodatkowe patrole. Porozumienie w tej sprawie podpisali burmistrz Waldemar Jakson i Grzegorz Hołub Komendant Powiatowy Policji w Świdniku. 25 tys. zł dostaną policjanci pełniący służbę w patrolach ponadnormatywnych. Dodatkowe patrole wyjdą na ulice od 1 kwietnia i będą działały do 30 listopada.

-Zależy nam na tym, żeby Świdnik nadal był miastem bezpiecznym dla mieszkańców – tłumaczy Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Według opinii policji, dodatkowe patrole podnoszą poziom bezpieczeństwa mieszkańców m.in. działając prewencyjnie.

Władze Świdnika od wielu lat wspierają Komendę Powiatową Policji w Świdniku. W ubiegłym roku przekazały policjantom ok. 40 tys. zł. Dzięki temu na ulice wyszło 100 dodatkowych, 8 godzinnych patroli, policjanci kupili urządzenia do badania trzeźwości, a służbę rozpoczął owczarek belgijski Mrozula, służący m.in. do tropienia śladów.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Wy lepiej poprawcie drogę w okolicach Kauflanda a nie byle chłop ma na polu po zaoraniu równiej niż na tym niby rondzie które przy okazji zagraża bezpieczenstwu w ruchu, zacznijcie działać w kierunku poprawy bezpieczeństwa dla dzieci idących do szkoły czy też wracajacych z niej, a na koniec pomyślcie o tym ile dać policji bo jakoś efekty są tylko na papierze a w realich jest zupelnie odwrotnie. Miasto zamiast dawać na policję powinno dac na mieszkańców bo kasa dla policji jest chyba z MSW a nie z kieszeni miejskiej. Zobaczymy ile i jakie te patrole się pojawią oj zobaczymy.

  • Polać mu bo prawde pisze! Czego tak sie Jackson boi???
   Wg mnie Jaksony… Białowąsy… Żuki… itd juz za długo grzeją ciepłe stanowiska i zrobiło sie tzw towarzystwo wzajemnej adoracji. Żuko i Białowąs pozostawiali swoje żony… wzieli młode sekretarki gotowe zrobić loda za free i teraz sie bawią za Państwowe. Pomysły kiz dawno sie im skończyły i czas chyba pogonić ich do normalnej roboty!

 2. taa, bo gwałty, rabunki itp na każdym rogu… strach wyjść… emerytki atakują…

 3. To w takim razie po jakiego wała jest Strasz Miejska? Wożą tylko swoje d…, w pojeździe służbowym i wypatrują jakby tu złapać kierowcę, o co zresztą najłatwiej. Ale psiej d…, to już wąchać nie chcą, a miasto zasr…. przez „milusińskich”.
  Co do drogi to może by pomyśleć o ulicy Okulickiego, to dopiero wizytówka miasta chyba, że radni mają „dea”l z zakładami stomatologicznymi? Jadąc tą ulica to plomby z zębów wypadają.

 4. od 9 do 17 będą spacerować wtedy jest na prawdę strach chodzić po ulicy a w nocy niestety ale ich nie zobaczymy

  • bo to etaty dla swoich od swojego i nie będą ich narażać… w nocy ciemno i strach dla tych platfusów…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja