Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na ul. Świętochowskiego będzie nowa nawierzchnia

Miasto ogłosiło przetarg na remont ul. Świętochowskiego. Ulica, położona w dzielnicy Abramowice, zyska nową nawierzchnię i pobocza. Z odnowionej jezdni mieszkańcy skorzystają jeszcze w tym roku.

Prace obejmą remont ul. Świętochowskiego, na odcinku od ul. Powojowej do ul. Makowej. W ramach zmówienia nastąpi wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, poprzez ułożenie bitumicznej warstwy ścieralnej wraz z warstwą wyrównawczą. Nowy asfalt pojawi się na fragmencie o długości około 550 m i szerokości 3 m. Wzdłuż nowej jezdni, po obu stronach, powstaną pobocza z kruszywa łamanego o powierzchni około 550 m2. Bez zmian pozostaną istniejące sieci podziemne.

– Sukcesywnie realizujemy remonty lubelskich ulic, poprawiając w ten sposób infrastrukturę drogową w mieście. Remont wpłynie na komfort obsługi zlokalizowanych przy niej posesji. Ogłoszone postępowanie jest realizacją projektu mieszkańców, zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Otwarcie ofert zaplanowano na 5 maja. Wykonawca będzie miał 50 dni na realizację zadania. Termin ten liczony jest od daty podpisania umowy.

Zadanie jest realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu „D-82. Położenie nawierzchni asfaltowej na ul. Świętochowskiego”, w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano 536 głosów, a jego koszt to 250 tys. zł.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Panie a co z remontem Zana od Nadbystrzyckiej do ronda przy Globusie , to był plan na zeszły rok ?

 2. Panie a co z remontem Energetyków od Diamentowej – koła można pourywać -q

 3. Panie a co z remontem ulicy Lucyny Herc ( obecnie Anny Walentynowicz )

 4. Taaa… wierzę 😉 Świętochowskiego jest bardzo długą uliczką, mało tego, miejscami są tam „kocie łby” a tam nawierzchnia nie wystarczy ! Trzeba rwać całą podbudowę

  • Było napisane Świętochowskiegod od Makowej do Powojowej. To tam już na samym końcu dalej tylko pola

 5. A kiedy: Paderewskiego, Północna, Dożynkowa, Jasna, Popiełuszki, Wiejska, Tysiąclecia, Witosa, Sikorskiego, Krakowskie Przedm; Kraśnicka, Głęboka, Zana, Nadbystrzycka, Nałęczowska, Radziszewskiego, Sowińskiego, Janowska, Żeglarska, Bursztynowa, Zorza, Chemiczna, Rataja, ??? NO KIEDY !!!

  • Anioł Cieć Dyżurny

   A wtedy jak WOŚP będzie zbierać na remonty i budowy dróg, a nie na chodziki dla dzieci i staruchów.
   Albo jak nie będziecie zbierać na budowę nowych kościołów i utrzymywać armii „cołaskabiorców”, a na remonty dróg.

  • nie cierpię zuka

   tylko w obietnicach przedwyborczych następcy łysego cwaniaczka

Z kraju