690 680 960

Jednostki OSP mają szansę na dofinansowanie zakupu sprzętu. Do podziału jest milion złotych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przeznaczył milion złotych w ramach dofinansowania zakupu sprzętu przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego. Trwa nabór wniosków.

Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego. Do podziału jest kwota w wysokości miliona złotych. Ma to na celu podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie ich w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

O wsparcie mogą ubiegać się wyłącznie jednostki OSP, które w ubiegłym roku nie otrzymały pomocy finansowej w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”. Każda jednostka może otrzymać dofinansowanie do 100 % kosztów zakupu sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej, jednak nie więcej niż 15 tys. złotych.

Na liście sprzętu, którego zakup może zostać dofinansowany są m.in.: ubrania, buty czy też rękawice specjalne, hełmy, ubrania koszarowe, aparaty powietrzne i butle do nich, sygnalizatory bezruchu, krótkofalówki, drabiny, agregaty prądotwórcze, pompy, węże, prądownice, wytwornice piany, piły tarczowe do stali i betonu, pilarki do drewna, wentylatory oddymiające, sprzęt do oświetlenia oraz oznakowania terenu akcji, jak też spodnie pilarza, wodery, czy kombinezony ochronne na owady. Wnioski przyjmowane będą przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie do końca kwietnia.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Cieee chorobaaaa !!!

    Jak w danej okolicy maja parcie na budowę kościoła, to robią zrzutę i staje kościół sięgający chmur, ale jak na potrzeba na doposażenie OSP to ma dać bliżej nieustalony „KTOŚ”, a przecież OSP ma służyć tym samym ludziom co kościół.
    Coś tu chyba nie tak…

  2. I tak nic nie dostaną, wojewoda skutecznie utnie te środki.

  3. infrastrukrura na festyny rosnie, bedzie czym piwo i kiłbaski wozić

  4. Srututu z tymi pieniędzmi. Daja tylko kilku jednostkom pozostalym uwalaja wnioski na poczatku że niby nie spelniaja wymogow formalnych. A jal chcesz sie dowiedziec gdzie poplniles blad to zbywaja cie. To tylko glosna nagonka jacy to my dobrzy i jak wam dajemy. Figa z makiem

  5. 15 tyś to cale nic. Może niech powiedzą ile jaki sprzęt kosztuje a potem dopiero piszą iż 100% zakupu. Ubranie kombinezon średnia cena to 0d 800- 1500zł na jedną osobę podstawowy, a specjalistyczny drożej. Ale nikt nie napisze iż gdy PSP jedzie do akcji na terenie miasta, to podrywana jest dyżurna OSP w celu zabezpieczenia ewentualnych akcji na terenie danej PSP gdy tamta jest na wyjeździe.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce