Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na tym parkingu sypią się kary za brak biletu, nawet kiedy kierowcy uiszczą opłatę. „Może pani złożyć odwołanie”

Cztery razy w ciągu pięciu dni kobieta została ukarana za brak biletu parkingowego. Problem jest jednak w tym, że uiściła opłatę parkingową. Zarządca tego terenu jedynie zasugerował jej, aby złożyła odwołanie.

Po raz kolejny poruszamy problem parkingu przed szpitalem przy ul. Abramowickiej w Lublinie. Jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie zmienił się dzierżawca tego terenu, którym została firma WEIP z Gdyni. Od tej pory zaczęły się skargi kierowców. Wcześniej opłatę za parkowanie uiszczało się u pracownika, teraz należy to uczynić w parkometrze. Co ważne, pracownik cały czas przebywa na parkingu, jednak nie w celu informowania kierowców, iż parking jest płatny, lecz wystawiania opłat dodatkowych w kwocie 170 złotych.

Jak się okazuje, ukaranym opłatą dodatkową można tam zostać nawet w przypadku uiszczenia opłaty parkingowej. Taka sytuacja przytrafiła się naszej czytelniczce. Co więcej, nie raz, nie dwa, lecz aż cztery razy w ciągu tygodnia. Pani Adriana przyjeżdża do szpitala na rehabilitację. Porusza się o kulach i kiedy pierwszym razem doszła do parkometru, w tym czasie do jej auta podszedł już pracownik parkingu i zaczął wypisywać opłatę dodatkową. Co więcej, na jednym parkometrze znajdowała się informacja, że nie działa, drugie urządzenie nie przyjmowało zaś monet.

Następnego dnia kobieta pamiętając o złych doświadczeniach z parkometrami i pracownikiem parkingu, postanowiła opłacić parkowanie za pomocą aplikacji. Jakież było jej zdziwienie, kiedy wracając do auta, dostrzegła za wycieraczką blankiet opłaty dodatkowej.

– Firma proponuje wykupienie biletu parkingowego przez aplikację, jednak pomimo tego i tak karze kierowców. Zgłosiłam to pracownikowi parkingu, ten jednak nie wiedział, dlaczego wypisał opłatę dodatkową. W ciągu pięciu dni, mimo wykupionego biletu, zostałam tak ukarana cztery razy. Później mężczyzna ten tłumaczył, że ma problem z aplikacją i nie widzi, kto kupił bilet parkingowy, a kto nie. Dzwoniłam też na infolinię, tam mnie poinformowano, aby napisać odwołanie – wyjaśnia pani Adriana.

Kobieta nie ukrywa, że również jej zdaniem zarówno firma jak też jej pracownicy są niekompetentni, nie potrafią pomóc, zaś cała działalność polega na wyłudzaniu pieniędzy. Tego typu zgłoszeń od czytelników w ostatnich dniach otrzymaliśmy kilkanaście. To wskazuje wyraźnie, że problem nie jest jednostkowy, lecz występuje nagminnie. Wiele osób czując się oszukanych wzywało też na miejsce policję.

(fot. lublin112.pl)

42 komentarze

 1. w innych miastach chyba jeszcze droższe te „opłaty dodatkowe”. Wszędzie trzeba chodzić w kamerą, żeby nie dać się …

 2. firma WEIP z Gdyni to najwięksi złodzieje, krętacze i nieudacznicy… wszędzie gdzie funkcjonują ich parkingi są jakieś jaja, przekręty, ceny z kosmosu, albo niedziałające parkometry. Podpisywanie umowy z tą firmą to działanie na szkodę obywateli i ktoś w końcu powinien się tym zająć.

 3. Jak napisałem 2 dni temu by wy****ić gdyńskie hieny z Lublina to mnie ocenzurowaliście. No i co? Nie hieny?

 4. moze im chodzi o to żeby wygenerować jak najwięcej papierkowej roboty dla urzędasów

 5. Niepłodność a ciałem

 6. Parkomaty na terenie tego parkingu nie przyjmują nowo wydanych przez NBP monet. Parkomat nie jest w pełni funkcjonalny i w tym wypadku nie powinna być pobierana opłata. Korzystam prawie codziennie z różnych parkingów płatnych , czy to prywatnych czy zze Strefy Płatnego Parkowania, nie lubię uiszczać opłat, wiadomo, koszta… ale wszędzie zawsze wszytsko działa i regulaminy są jasne. W tym miejscu wszystko jest nie dopracowane i szpital powinien się zastanowić czy ta firma niebprzyspoży więcej kłopotów niż pożytku.

 7. Jak wzięta była koperta za obsadzenie tej gdyńskiej firmy to odkręcić nie będzie łatwo.

 8. Szpital Lublin. Firma parkingowa Gdańsk. Brak słów żeby się do tego odnieść

  • To jednak wytęż język. Jaki widzisz problem że firma spoza Lublina? Problemem jest jak traktują ludzi, a nie to skąd jest forma.

 9. kto działa z zamiarem to wypełnia znamiona oszustwa a to skutkuje zarzutem do 8 lat! Ach ten zachwyt czy już skowyt na prokuraturą emerytów co to nie działa a wybory chce jej szef wygrywać – daje popis skuteczności?!