Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na stadionie „Sygnał” przy ul. Zemborzyckiej rusza rozbudowa i remont

Rusza rozbudowa i remont budynku szatniowego wraz z robotami towarzyszącymi na stadionie „Sygnał” przy ul. Zemborzyckiej. Miasto podpisało już umowę na to zadanie z firmą JUR-BUD Usługi Budowlane z Lublina. Wykonawca ma rok na realizację prac budowlanych.

– Miasto stale poprawia infrastrukturę sportową dla dzieci i młodzieży – niedawno, naszym lubelskim rugbystom, oddaliśmy do użytku nowe zaplecze szatniowe przy ul. Magnoliowej. Wkrótce także zawodnicy klubu sportowego Sygnał i uczniowie VI LO będą mieć do dyspozycji nowoczesne i wygodne zaplecze. To już kolejny projekt realizowany na kompleksie sportowym przy ul. Zemborzyckiej. W ramach Budżetu Obywatelskiego powstało pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, dokupiono sprzęt do pielęgnacji murawy stadionu i jej nawodnienia oraz poprawiono całą infrastrukturę wokół – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ramach inwestycji nastąpi rozbudowa i remont istniejącego budynku szatniowego. Zakres przewidzianych robót budowlanych obejmuje wyburzenie istniejących schodów i platformy z murkiem od strony zachodniej budynku oraz dobudowanie w tym miejscu nowej części. Istniejący budynek jest dwukondygnacyjny, wzniesiony metodą tradycyjną o łącznej powierzchni użytkowej 236 m2. Nowy obiekt będzie również składał się z dwóch kondygnacji i przylegał do budynku od strony południowo-zachodniej.

Dzięki rozbudowie zwiększy się powierzchnia użytkowa zaplecza o blisko 230 m2. Istniejące szatnie, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze przejdą generalny remont z pełną wymianą infrastruktury i tynków oraz malowaniem. W nowej części w przyziemiu znajdą się z kolei dwa nowe pomieszczenia gospodarcze do przechowywania sprzętu oraz trzy ogólnodostępne toalety, zaś na kondygnacji wyższej – pokój sędziów, trzy szatnie i natryski.

Prace obejmą także ocieplenie ścian zewnętrznych, obróbki blacharskie, naprawę istniejącego pokrycia dachowego i izolację pionową fundamentów. Obiekt otrzyma także nową jednolitą elewację. Inwestycja zakłada również wykonanie niezbędnych robót sanitarnych, instalacji ciepłej i zimnej wody, elektrycznej, centralnego ogrzewania, wentylacji i teletechnicznej.

Koszt przebudowy, zgodnie z umową, wyniesie ponad 2,6 mln zł. To inwestycja zgłoszona w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Stadion MKS Sygnał w Lublinie przy ulicy Zemborzyckiej powstał w latach 60. ubiegłego wieku. W 2020 roku obok płyty głównej stadionu oddano do użytku boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią oraz oświetleniem. Dzięki realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego na obiekcie przy ul. Zemborzyckiej stale poszerzana jest oferta zajęć sportowych dla korzystających z niego uczniów VI LO, członków klubu MKS Sygnał i mieszkańców Lublina. Między innymi w 2020 roku, z projektu „Sygnał od nowa”, zakupiono 13 specjalistycznych urządzeń do pielęgnacji murawy, w tym ciągnik, kosiarkę, aerator i wózek do malowania linii, a w kolejnym – wykonano profesjonalne nawodnienie boiska.

(fot. UM Lublin\źródło UM Lublin)

2 komentarze

  1. Rozbudowa infrastruktury sportowej, czyli… wycięcie drzew wokół boiska i budowa miejsc postojowych. Rozwój miasta przede wszystkim.

  2. A skoszoną trawę zmagazynowano w rogu stadionu przy Zemborzyckiej i zrobiła się z niej kiszonka, capi że przejść ciężko.

Z kraju