Na stacjach i przystankach kolejowych montują nowe gabloty informacyjne i przeszklone wiaty (zdjęcia)

Prowadzone od ubiegłego roku prace związane z montażem nowych gablot informacyjnych, oznaczeń oraz wiat chroniących podróżnych przed deszczem, będą kontynuowane również i w tym roku. Ustawione mają zostać w 20 miejscach.

Kolejne inwestycje, mające na celu zwiększenie komfortu obsługi podróżnych, zaplanowało w naszym regionie PKP PLK. Wśród nich jest wymiana m.in. tablic z oznakowaniem na stacjach w Bełżcu i Lublinie Północnym. Nowe gabloty informacyjne będą zamontowane na ponad 20 stacjach i przystankach, m.in. w Borowinie, Rejowcu, Zamościu i Dorohusku.

Wkrótce zwiększy się standard podróży na kolejnych stacjach i przystankach na Lubelszczyźnie w ramach modernizacji linii z Warszawy do Lublina oraz z Siedlec do Terespola. Pasażerowie korzystają już m.in. z dwóch nowych peronów w Lublinie Głównym i z nowego przystanku Lublin Zachodni. Kończą się prace na peronach pomiędzy Dęblinem a Lublinem. Z kolei w ramach modernizacji linii Siedlce – Terespol budowany jest nowy peron na stacji w Białej Podlaskiej oraz perony na przystanku Biała Podlaska Rozrządowa, z których pasażerowie skorzystają jeszcze w tym roku. Na stacji Biała Podlaska gotowa jest już konstrukcja szerokiej wiaty o długości kilkuset metrów.

W ostatnich miesiącach na ośmiu stacjach i przystankach kolejowych w naszym regionie zamontowane zostały nowe przeszklone wiaty. Podróżni mają ochronę przed deszczem m.in. w Chełmie, Tereszpolu Biłgorajskim, Zawadzie, Bełżcu i Szczebrzeszynie. Na stacji w Chełmie, w miejscu starych konstrukcji, zamontowano osiem nowych wiat. Dodatkowo, dla zapewnienia lepszej informacji, montowane są dodatkowe gabloty informacyjne. Można w nich sprawdzić rozkład jazdy oraz zapoznać się z najważniejszymi informacjami o podróży. W ubiegłym roku gabloty ustawiono m.in. we Włodawie, Szczebrzeszynie, Chełmie, Okunince-Białe oraz Karolinówce.

Dodatkowo na siedmiu stacjach i przystankach poprawiono oznakowania. Między innymi w Wandzinie, Niemcach, Chełmie i Bystrzycy k. Lublina zamontowane zostały nowe tablice z nazwami stacji, numerami peronów i torów. Pomagają one pasażerom w podróży. Prace zrealizowano ze środków własnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wartość montażu i wymiany wiat, gablot oraz tablic to 350 tys. zł.

(fot. PKP PLK)

3 komentarze

 1. Kraśnik- 40 tysięczne miasto ma wiatę rodem z MPK. O hucznie ogłoszony nowy dworzec nawet nie pytam.
  Wstaliśmy już z tych kolan?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9591zł -0.54%
  • GBP 4.9043zł 0.39%
  • EUR 4.4465zł -0.44%
  • CHF 4.1804zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET
   Zaproszenie na akcje terenowego poboru krwi RCKiK w Lublinie