690 680 960

Na przejeździe kolejowym volkswagen zderzył się z pociągiem. Dróżniczka w szoku, zasłabła i trafiła do szpitala (zdjęcia)

Trwa wyjaśnianie przyczyn oraz okoliczności wczorajszego wypadku, jaki miał miejsce na przejeździe kolejowym w miejscowości Popiel w powiecie bialskim. Dwie osoby trafiły do szpitala: kierowca auta oraz dróżniczka.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 8:35 w miejscowości Popiel w gminie Piszczac w powiecie bialskim. Na przejeździe kolejowym na lokalnej drodze w pobliżu przystanku kolejowego Dobrynka, samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz straż ochrony kolei.

Jak wstępnie ustalono, kierowca volkswagena wjechał na przejazd w momencie, kiedy po torach jechał pociąg sieciowy należący do spółki PKP Energetyka. Przejazd, na którym doszło do zderzenia, wyposażony jest w zapory obsługiwane z pobliskiej budki dróżniczej.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę auta przetransportowano do szpitala. Trafiła tam też dróżniczka, która widząc co się stało, zasłabła najprawdopodobniej w wyniku szoku. Policjanci oraz pracownicy kolei ustają teraz szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

(fot. OSP Piszczac)

14 komentarzy

 1. Jak ja bym nie zamknął szlabanu, to widząc taki wypadek, też bym zasłabł.

  • Najważniejsze pytanie to takie czy drużniczka wiedziała o nadjeżdzającym pociągu. Może ktoś wcześniej zawinił a drużniczka nie w pełni świadoma?

 2. Brak najwazniejszej informacji ,której można się domyślać po reakcji dróżniczki .Czy przejazd był zamkniety ?

 3. A kto zabronił kierowcy auta rozejrzeć się ? trzeba samemu myśleć

 4. Najlepsze są te ekrany na przejazdach kolejowych, ostatnio coraz więcej takich montują, dopiero po wjechaniu na tory widzisz czy sie pociag nie zbliża.

 5. pewnie gacie do wymiany:-)

 6. abc ,pewnie że mógł sie rozejrzeć ,ale nie to bedzie przedmiotem dochodzenia ,tylko to czy przejazd był zamkniety

 7. Na tym przejeździe są obsługiwane rogatki więc nie ma możliwości na zamkniętych wjechać na przejazd. Odjechał z peronów pociąg PR otworzyła rogatki i tyle.

  • A ja rozważam dwie sytuacje 🙂 Jak jesteś kolejarzem to chyba wiesz jak pracują pociągi robocze na zamkniętych szlakach,a patrząc na małe uszkodzenia samochodu zapewne tak właśnie było – pociąg pewnie pracował na zamkniętym torze blisko przejazdu,powinien zgłosić jakby chciał wjechać na przejazd,ale pewnie tego nie zrobił albo uważał,że nie wjedzie na przejazd ot i cała zapewne historia – więc ja bym tak pochopnie nie oceniała dróżniczki,że otworzyła rogatki,bo PR przejechał. No chyba,że miała powiadomienie o dwóch pociągach i o jednym zapomniała i stało się tak jak napisałeś,ale kamery na przejeździe napewno są,dokumentacja jest,więc komisja szybko wyjaśni to zdarzenie 😉 ale prędkość pociągu chyba nie była duża, patrząc na samochód. Albo ewentualnie jeszcze zapomniała zamknąć rogatki jak dostała powiadomienie, to na to nie ma już wytłumaczenia :/

   • W tej sytuacji pociąg roboczy nie pracował na zamkniętym torze jechał z Białej Podlaskiej do Małaszewicz. Więc albo nie została poinformowana albo po prostu popełniła błąd. Ja odjechałem PR z przystanku i po ok pół km mijałem się z tym pociągiem roboczym a po chwili słyszałem na radiu ja wywołał Magdalenkę i informował o wypadku na przejeździe w Dobrynce.

 8. Mamy 2020 rok i rogatki zamykają dróżniczki ? Na Marsa chcemy lecieć.

  • Polacy nie mają kosmodronu nawet. Lepsze rzeczy działy się kiedyś na przejeździe na nowym świecie przy zakładach tytoniowych, obecnie już nie istniejącym po zbudowaniu wiaduktu. Pociągi jechały do elektrociepłowni, a na przejazd wyskakiwał typek w kamizelce i zatrzymywał ruch, taka technologia futurystyczna.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin