Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na polu wyorał skrzynkę z amunicją z czasów II wojny światowej (zdjęcia)

Podczas prac polowych jeden z mieszkańców powiatu świdnickiego, w miejscowości Janówek, wykopał skrzynkę z pociskami. O swoim znalezisku powiadomił policję, która zabezpieczała miejsce do czasu przybycia wyspecjalizowanego patrolu saperskiego.

W trakcie orania pola mieszkaniec powiatu świdnickiego, w miejscowości Janówek, natrafił na skrzynkę z amunicją. O znalezisku natychmiast powiadomił policję.

Jak się na miejscu okazało, znalezione przedmioty to amunicja strzelecka kaliber 7,92 mm pochodząca z okresu II wojny światowej. W sumie odnaleziono 218 sztuk amunicji. Wezwani na miejsce saperzy sprawdzili również teren przyległy do miejsca odnalezienia amunicji, czy nie znajdują się tam podobne przedmioty.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających pociski i niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu policjantów takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Na polu wyorał skrzynkę z amunicją z czasów II wojny światowej (zdjęcia)

Na polu wyorał skrzynkę z amunicją z czasów II wojny światowej (zdjęcia)

(fot. Policja Świdnik)

6 komentarzy

  1. Dyrdymałkiewicz nijaki

    Miał farta, tyle lat orał i nic, aż tu panie, niespodzianka, jesienią 2022 wyorał.

    • Bo jak orał koniem to płytko, bo koń nie dałby rady. Teraz mają potężne traktory i pługi głębokie.

  2. Cyk 8 lat za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

  3. „Jak się na miejscu okazało, znalezione przedmioty to amunicja strzelecka kaliber 7,62 mm pochodząca z okresu II wojny światowej”. Tak, te „przedmioty” to niewątpliwie amunicja strzelecka, ale co do kalibru, to raczej 7,92 mm.