Na półkach w sklepach dużych sieci leży już świąteczny asortyment

Z roku na rok można zaobserwować coraz wcześniej, na półkach dużych sieci sklepowych, świąteczne produkty. Choć dopiero początek października, gdzieniegdzie królują czekoladowe mikołaje, świąteczne babki, pierniczki, czy tez bombonierki z betlejemską gwiazdą.

Mamy początek października, a w niektórych sklepach można już zobaczyć świąteczny asortyment. Począwszy od Mikołajów z czekolady, skończywszy na piernikach i pralinach.

Z roku na rok coraz wcześniej rozpoczyna się umieszczanie na sklepowych półkach świątecznych produktów, nawet ponad dwa miesiące przed Bożym Narodzeniem. Zanim na sklep „wjadą” palety ze zniczami na Wszystkich Świętych, można się już zaopatrzyć w produkty bożonarodzeniowe. Zresztą podobny trend rysuje się przed świętami wielkanocnymi. Wówczas na długo przed Wielkanocą, na sklepach pojawiają się pisanki, króliczki i zajączki.

Sklepy w ten sposób powoli „przygotowują” klientów do nadchodzących świąt, ale również planują rozmieszczenie świątecznych towarów na półkach, których z tygodnia na tydzień będzie przybywać. Jest to także przejaw komercjalizacji świąt. Niektórym klientom to zupełnie nie przeszkadza, inni zaś mówią wprost, że jest jeszcze za wcześnie na takie produkty.

(fot. nadesłane Jacek)

Zobacz również

23 komentarze

  1. AKURAT W BEDRONCE I LYDLU TO KUPUJA CI CO ICH NIE STAC POJSC DO NORMALNEGO SKLEPU

  2. No kuźwa następny denil. Wiesniaku? Biedronka i Lidl to najlepsze sklepy w tym kraju. 98%Polakow tam robi zakupy. Pojedź ze swojej wiochy raz do miasta do zobacz.

  3. Akcja pt. deb*le i deb*li…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi