Na Placu Zamkowym stanął lotniskowy terminal

W ramach promocji lotów z Lublina do Gdańska, na Placu Zamkowym w Lublinie ustawiono lotniskowy terminal zaś obok wylądował samolot.

Akcja linii lotniczych Eurolot i Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej odbywać się będzie przez cały weekend, a jej celem jest promocja nowego połączenia lotniczego z lubelskiego lotniska, które zostało zainaugurowane w piątek.

W ustawionym terminalu znajduje się tablica świetlna, identyczna jakie spotkać można na lotniskach, prezentująca mieszkańcom miasta rozkład lotów z Lublina nad morze. Wwszyscy chętni mogą zaś wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będzie bilet dla dwóch osób na przelot z Lublina do Gdańska i z powrotem.

Dodatkowym zadaniem akcji, jest promocja wypoczynku w województwie pomorskim. Jak wyjaśnia Marta Chełkowska, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, główne skojarzenie to plaża, słońce i morze, niemniej jednak warto pamiętać o innych ciekawych propozycjach przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych turystach podróżujących z rodzicami. – Wiadomo, że dzieci na ogół dość szybko się nudzą i oczekują różnorodnych zabaw czy przygód, dlatego pomorska oferta wydaje się idealnie sprostać
tym oczekiwaniom- tłumaczy.

Rejsy z Lublina do Gdańska odbywają się dwa razy w tygodniu, w piątki i niedziele, aż do końca wakacji. Choć niewykluczone, że jeżeli zainteresowanie pasażerów będzie utrzymywało się na wysokim poziomie, to okres ten zostanie wydłużony. Ceny biletów zaczynają się od ok. 150 złotych, a lot trwa niecałe półtorej godziny.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach