690 680 960

Lublin zatańczył i zaśpiewał dla Lublina

W sobotę na Placu Zamkowym w Lublinie odbyło się specjalne widowisko. Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej wystąpił na specjalnym galowym koncercie wieńczącym jubileusz 65-lecia zespołu.

Nigdy do tej pory nie było takiej możliwości żeby podczas jednego koncertu zobaczyć i posłuchać całej rzeszy kaniorowców. Na scenie pojawiło się 500 aktualnych członków zespołu w wieku od 5 do dwudziestu kilku lat a także seniorzy, którzy dawniej występowali. Łącznie około 600 osób. Galowy koncert zgromadził na Placu Zamkowym kilka tysięcy mieszkańców miasta oraz wielbicieli zespołu, którzy specjalnie na tą okoliczność przyjechali do Lublina z różnych stron Polski oraz z zagranicy.

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprezentował m.in. tańce lubelskie, krakowskie, rzeszowskie, te z dawnych lat, choć nie brakowało również premier. Koncert uświetnił bardzo widowiskowy krakowiak z lajkonikiem zaś na finał odtańczono mazura z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki w choreografii Wandy Kaniorowej.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…