690 680 960

Parafianka: Cztery osoby nie żyją w zderzeniu dwóch busów

W nocy z soboty na niedzielę doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Parafianka (gm. Żyrzyn) na trasie Lublin-Warszawa). W wyniku zderzenia dwóch busów zginęły cztery osoby

Cztery osoby poniosły śmierć a dziewięć zostało ranny w czołowym zderzeniu dwóch busów w Parafiance na trasie Lublin-Warszawa.

Do wypadku doszło około godz. 2:30 w miejscowości Parafianka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do czołowego zderzenia dwóch busów. Na miejscu wypadku zginęły cztery osoby, dziewięć odniosło obrażenia. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci. Droga jest zablokowana, wytyczono objazdy przez Ryki i Dęblin – informuje KWP Lublin.

Jeden z busów, którym podróżowały osoby nie był przystosowany do przewozu osób. Pasażerowie siedzieli na metalowych krzesełkach.

W zdarzeniu uczestniczyło 2 pojazdy typu bus, w których łącznie jechało 14 osób. Ze wstępnych ustaleń policjantów i Prokuratora będących na miejscu wynika, że kierujący busem VW L4 wyprzedzał rowerzystki, które jechały w kierunku Ryk. Jedna z rowerzystek najprawdopodobniej jechała środkiem pasa drogowego. Nie chcąc doprowadzić do potrącenia zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka VW Transporter. W transporterze jechało 5 osób z czego 3 zginęło. Pojazd ten nie był przeznaczony do przewozu osób. Miał tylko dwa fotele kierowcy i pasażera. Pozostali pasażerowie jechali siedząc na krzesełkach – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

W tym wypadku 4 osoby poniosły śmierć na miejscu, 9 osób zostało rannych. Droga przez około 3 godziny po wypadku była wyłączona z ruchu. Około godziny 5 policjanci wprowadzili wahadło. Droga została odblokowana o godz. 7:45.

Policjanci zwracają się z apelem do świadków wypadku o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Puławach pod nr tel. 81-88-90-210 lub 997. Jednocześnie apelujemy o rozwagę, zmniejszenie prędkości oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

(fot. KPP Puławy)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin