690 680 960

Na obszarach kolejowych trwa akcja „24 Blue Rad”

Na terenie państw członkowskich organizacji RAILPOL oraz państw kooperujących z RAILPOL obywają się działania „24 Blue Rad”. Należy spodziewać się wzmożonych policyjnych kontroli na obszarach kolejowych.

Celem akcji jest głównie kontrolowanie osób przemieszczających się na terenach kolejowych, weryfikacja ich tożsamości oraz zapewnienie przestrzegania przepisów porządkowych. Dodatkowo, celem akcji jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej, w tym metali i miedzi.

W szczególności kontrolowane są osoby, które zachowują się podejrzanie lub mogą być związane z przestępczością, w tym nielegalną migracją, handlem narkotykami lub chuligańskimi wybrykami.

Nazwa RAILPOL pochodzi od angielskiego terminu „Railway Police” (Policja Kolejowa) i odnosi się do międzynarodowej sieci organizacji i instytucji odpowiedzialnych za działania policyjne na kolejach w państwach członkowskich UE. Celem tej sieci jest zwiększenie i intensyfikacja międzynarodowej współpracy policji kolejowych w Europie, aby zapobiegać zagrożeniom i skutecznie przeciwdziałać przestępstwom transgranicznym.

Działania te stanowią część szeregu inicjatyw podejmowanych przez Polską Policję w celu poprawy bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

(fot. Policja)

8 komentarzy

 1. A po co na co

 2. Pasjonaci kolei musza uważać.

 3. Jeszcze powinni wyłapać tych co za ruble bzdury piszą i będzie spokój.

 4. Jeszcze mandaciki wypiszą i będzie cacy

 5. W wyniku obławy wypiszą 345 mandatów za palenie papierosów i odtrąbią sukces.

  • I wtedy bym się cieszył. Wszak wiadomo że palacze to największe brudasy. Wystarczy zerknąć pod nogi i pełno petów.

 6. Do kiedy ta akcja?

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3634zł -0.14%
 • GBP 5.3183zł -0.53%
 • EUR 4.6091zł -0.57%
 • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas