Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przez Lublin przejdzie Papieski Marsz Wdzięczności. „To odpowiedzieć na atak na osobę papieża”

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II w Lublinie odbędzie się Papieski Marsz Wdzięczności. Całość wyruszy z miejsca, gdzie w 1987 roku papież odprawił mszę świętą w której uczestniczyło ok. miliona osób.

W Lublinie trwają przygotowania do Papieskiego Marszu Wdzięczności. Jego organizatorem jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, jednak w działania włączyła się również Archidiecezja Lubelska, a także przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji naszego województwa, oraz reprezentanci samorządu i państwa. Wydarzenie ma być wyrazem wdzięczności za dar życia i nauczania św. Jana Pawła II.

Miejsce rozpoczęcia marszu wybrano nieprzypadkowo. Jest to plac przy Krzyżu Papieskim na terenie parafii św. Rodziny przy ul. Jana Pawła II. To właśnie z tego miejsca papież odprawił mszę świętą podczas swojej jedynej w historii wizyty w Lublinie, jaka miała miejsce 9 czerwca 1987 roku. Z ówczesnych przekazów wynika, że wzięło w niej udział nawet milion wiernych z Polski, Czech i innych krajów.

– Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na haniebny atak na osobę świętego Papieża-Polaka. Jan Paweł II nie potrzebuje obrony, jego nauczanie, jego postawa broni się sama, my wyrażamy w marszu wdzięczność za osobę naszego wielkiego rodaka, przekazując jego dorobek kolejnemu pokoleniu – wskazuje Marian Król, Przewodniczący Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”.

Marsz wyruszy o godz. 14:15 i przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego oraz Łopacińskiego do kościoła akademickiego KUL, gdzie odbędzie się msza święta. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którym droga jest osoba św. Jana Pawła II i bliskie jest jego nauczanie, by wyrazić naszą wdzięczność za dar jego życia. Apelują, aby zabrać ze sobą palmy, flagi lub chorągiewki papieskie.

-Niech liczny udział mieszkańców Lublina i archidiecezji w tym marszu będzie znakiem naszej wdzięczności za osobę i dzieło Świętego Jana Pawła II i wyrazem wierności Jego dziedzictwu. Papież Polak był, jest i pozostanie dla nas duchowym autorytetem, nauczycielem wiary i orędownikiem u Boga w niebie – dodaje arcybiskup Stanisław Budzik z Archidiecezji Lubelskiej.

Przez Lublin przejdzie Papieski Marsz Wdzięczności. „To odpowiedzieć na atak na osobę papieża”

(fot. lublin112.pl\materiały organizatora)

88 komentarzy

 1. a powyżej materiał o kiendzu co molestował 15latkę — ilu takich skrywał święty ?

 2. Zeitgeist geist religia. Film
  Polecam wierzącym i nie.
  30 minut.

 3. Jak ktoś obejrzy ,to może zrozumie zapożyczenie wiary w wymyślonego boga.
  A jak nie to :
  Nadal jest średniowiecznym idiotą.

 4. Zeitgeist ’
  Religia . film.
  Polecam obejrzeć wierzącym i nie.
  Tylko 30 min.

 5. Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  Ktoś wyżej wspomniał o starym powiedzeniu: „Jak kogoś Pan Bóg chce pokarać, to mu rozum odbiera…”, ale żeby tak hurtem i w czasie marszu ?

 6. Dolna część pleców

  Lubię JPII, ale daleko mi do tego, żeby szlajać się po ulicach broniąc niby Jego cnót.

 7. Religia powstała kiedy oszust spotkał głupca i zobaczył, że można żyć na jego koszt…

Z kraju