Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na nowo urządzono skwer na Tatarach (zdjęcia)

Jeden ze skwerów między blokami przy ul. Montażowej i Motorowej urządzono na nowo. Pojawiła się na nim nowa zieleń, alejki, plac zabaw, siłownia i ławki. Aktualnie inwestycja jest na etapie odbiorów wszystkich branż. Wkrótce z nowego skweru skorzystają mieszkańcy.

Nowo urządzony skwer między blokami przy ul. Montażowej 10 i 12 oraz Motorowej 9 ma powierzchnię 46 arów. Urządzono na nim nowy plac zabaw dla dzieci i siłownię na powietrzu oraz ustawiono obiekty małej architektury. Istniejące asfaltowe place i ciągi piesze zostały rozebrane, a zastąpiły je nowe alejki z kostki brukowej o łącznej powierzchni 1200 m2. Umowa zakładała także remont schodów, wyrównanie terenu i wykonanie nowych trawników.

– Dzięki rewitalizacji, ta nieurządzona do tej pory część osiedla zostanie z powrotem przywrócona mieszkańcom. Miejsce to zagospodarowano z myślą o osobach w każdym wieku. Nie zabrakło tu nowego placu zabaw dla dzieci, sprzętów do ćwiczeń, ławek do odpoczynku i spotkań z sąsiadami. Ale to nie koniec naszych działań na tym osiedlu. Autopoprawką do projektu przyszłorocznego budżetu wprowadziliśmy kolejne zadanie tego rodzaju – budowę skweru tuż obok, między blokami przy ul. Montażowej 12, 14 i 16 – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią bezpieczną z poliuretanu, wyposażono w bujak, ważkę i karuzelę, zaś do siłowni na powietrzu trafi orbitrek, twister, biegacz, steper oraz koła tai-chi. Dobór urządzeń umożliwi korzystanie z siłowni wszystkim grupom wiekowym, w tym seniorom oraz osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Rekreacyjny skwer uzupełniono obiektami małej architektury – ławkami i koszami oraz oświetlony 2 latarniami typu parkowego wraz z monitoringiem.

Na skwerze zasadzono nową zieleń. Projekt urządzenia zieleni dla tego terenu zakładał odtworzenie żywopłotu oraz nasadzenia 5 grusz, 550 krzewów (berberysów, irg i jaśminowców) oraz 800 sadzonek roślin okrywowych – bluszczu, barwinka i bodziszka. Na skwer trafił też drewniany karmnik dla ptaków.

Koszt robót brukarskich, zieleniarskich i z branży elektrycznej oraz wyposażenia wyniesie prawie 350 tys. zł.

Na nowo urządzono skwer na Tatarach (zdjęcia)

Na nowo urządzono skwer na Tatarach (zdjęcia)

Na nowo urządzono skwer na Tatarach (zdjęcia)

Na nowo urządzono skwer na Tatarach (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

15 komentarzy

 1. Zaraz pewnie bydło wszystko poniszczy, pomaże napisami „HWDP” czy „JP” i znowu my, podatnicy będzie płacić za czyjąś głupotę.

 2. Długo będzie… ??

 3. Jeżeli nie ma tam monitoringu to zapewne „kwiat młodzieży polskiej” w niedługim czasie zadba o odpowiednie zagospodarowanie tego terenu.

 4. Super przemyślane wrzask i krzyk pod oknami..

 5. no, no .. polepszenie warunków spożycia trunków 😉

 6. To już ostanie podrygi tego skweru… 😉 😀

 7. plac dla maluchów jak spacerniak w ZK ogrodzony. To chyba aby kosztorys podnieść

 8. Tadzik ze swidnika sprzedal

  A z zieleni to co?? Chyba tylko ogrodzenie

 9. bida dzielnica, bida skwer