690 680 960

Na nowo urządzono skwer na Tatarach (zdjęcia)

Jeden ze skwerów między blokami przy ul. Montażowej i Motorowej urządzono na nowo. Pojawiła się na nim nowa zieleń, alejki, plac zabaw, siłownia i ławki. Aktualnie inwestycja jest na etapie odbiorów wszystkich branż. Wkrótce z nowego skweru skorzystają mieszkańcy.

Nowo urządzony skwer między blokami przy ul. Montażowej 10 i 12 oraz Motorowej 9 ma powierzchnię 46 arów. Urządzono na nim nowy plac zabaw dla dzieci i siłownię na powietrzu oraz ustawiono obiekty małej architektury. Istniejące asfaltowe place i ciągi piesze zostały rozebrane, a zastąpiły je nowe alejki z kostki brukowej o łącznej powierzchni 1200 m2. Umowa zakładała także remont schodów, wyrównanie terenu i wykonanie nowych trawników.

– Dzięki rewitalizacji, ta nieurządzona do tej pory część osiedla zostanie z powrotem przywrócona mieszkańcom. Miejsce to zagospodarowano z myślą o osobach w każdym wieku. Nie zabrakło tu nowego placu zabaw dla dzieci, sprzętów do ćwiczeń, ławek do odpoczynku i spotkań z sąsiadami. Ale to nie koniec naszych działań na tym osiedlu. Autopoprawką do projektu przyszłorocznego budżetu wprowadziliśmy kolejne zadanie tego rodzaju – budowę skweru tuż obok, między blokami przy ul. Montażowej 12, 14 i 16 – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią bezpieczną z poliuretanu, wyposażono w bujak, ważkę i karuzelę, zaś do siłowni na powietrzu trafi orbitrek, twister, biegacz, steper oraz koła tai-chi. Dobór urządzeń umożliwi korzystanie z siłowni wszystkim grupom wiekowym, w tym seniorom oraz osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Rekreacyjny skwer uzupełniono obiektami małej architektury – ławkami i koszami oraz oświetlony 2 latarniami typu parkowego wraz z monitoringiem.

Na skwerze zasadzono nową zieleń. Projekt urządzenia zieleni dla tego terenu zakładał odtworzenie żywopłotu oraz nasadzenia 5 grusz, 550 krzewów (berberysów, irg i jaśminowców) oraz 800 sadzonek roślin okrywowych – bluszczu, barwinka i bodziszka. Na skwer trafił też drewniany karmnik dla ptaków.

Koszt robót brukarskich, zieleniarskich i z branży elektrycznej oraz wyposażenia wyniesie prawie 350 tys. zł.

(fot. UM Lublin)

15 komentarzy

 1. Zaraz pewnie bydło wszystko poniszczy, pomaże napisami „HWDP” czy „JP” i znowu my, podatnicy będzie płacić za czyjąś głupotę.

 2. Długo będzie… ??

 3. Jeżeli nie ma tam monitoringu to zapewne „kwiat młodzieży polskiej” w niedługim czasie zadba o odpowiednie zagospodarowanie tego terenu.

 4. Super przemyślane wrzask i krzyk pod oknami..

 5. no, no .. polepszenie warunków spożycia trunków 😉

 6. To już ostanie podrygi tego skweru… 😉 😀

 7. plac dla maluchów jak spacerniak w ZK ogrodzony. To chyba aby kosztorys podnieść

 8. Tadzik ze swidnika sprzedal

  A z zieleni to co?? Chyba tylko ogrodzenie

 9. bida dzielnica, bida skwer

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy