Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Na lotnisku rozbił się samolot podchodzący do lądowania. Służby ratunkowe doskonaliły swoje umiejętności (zdjęcia, wideo)

Uszkodzony podczas lądowania samolot oraz cztery osoby poszkodowane – z takim zadaniem musieli zmierzyć się dziś ratownicy. Na lotnisku zorganizowano ćwiczenia.

W środę na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym odbyły się ćwiczenia służb ratunkowych na wypadek katastrofy samolotu. Strażacy, ratownicy medyczni, policjanci a także oczywiście pracownicy lotniska doskonalili swoje umiejętności na wypadek, gdyby do tego typu zdarzenia doszło w rzeczywistości.

Scenariusz zakładał, że samolot z czterema osobami na pokładzie podchodząc lądowania, dostał boczny podmuch wiatru z prawej strony. Pilot próbował odejść na drugi krąg, jednak maszyna zaczepiła o ziemię i uległa uszkodzeniu. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe, a z uwagi na wydobywający się z samolotu dym, załoga aeroklubu przystąpiła do ewakuacji poszkodowanych.

Jak nam podkreślano, ratownicy muszą być gotowi na działanie w każdych sytuacjach. Dlatego też, aby skutecznie nieść pomoc poszkodowanym, niezbędne są tego typu manewry. W różnych sytuacjach obowiązują bowiem inne procedury, ćwicząc doskonali się również współdziałanie poszczególnych jednostek.

(fot. wideo – lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Matka Polka (nie mylić ze stadem boskich)

    Na tytułowym zdjęciu, pan ratownik ma minę jakby to jego trzeba było ratować.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo