Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Na linię kolejową z Chełma do Włodawy znów wyjadą pociągi. Sezonowe połączenie ruszy pod koniec czerwca

Tradycyjnie już, w ostatni weekend czerwca ruszy wakacyjne połączenie kolejowe między Chełmem a Włodawą. Jest ono uruchamiane rokrocznie z myślą o turystach. Szynobusy będą kursować do 1 września.

Sezonowy pociąg z Chełma do Włodawy od lat cieszy się sporym powodzeniem. Służy on nie tylko turystom, jest bowiem również doskonałym środkiem transportu dla mieszkańców poszczególnych gmin, przez które przebiega linia kolejowa. Samorządy współfinansują również jego utrzymanie. Składają się na to: Powiat Włodawski, Miasto Chełm, Miasto Włodawa, Gmina Włodawa, Gmina Wola Uhruska oraz Gmina Ruda-Huta.

Podobnie jak w poprzednich latach szynobusy będą kursować w weekendy oraz w dniach 14 i 15 sierpnia. Zarówno w soboty jak i w niedziele zaplanowano po dwa połączenia w każdym kierunku. Z Chełma o 7:50 i 15:10, z Włodawy o 10:32 i 16:52. Kurs na całej 45-km trasie potrwa 1 godzinę i 18 minut.

Pasażerowie mogą do wagonu zabierać również rowery. Jest to popularne, zwłaszcza wśród osób, którzy wybierają się na rowerowe przejażdżki po ostępach naszej wschodniej granicy, a także terenach Chełmskiego czy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. W pobliżu przebiegają też popularne szlaki rowerowe takie jak Szlak Green Velo oraz Nadbużański Szlak Rowerowy.

Przypomnijmy, spółka PKP PLK szykuje się do remontu tej linii kolejowej. Trwają obecnie prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej wraz z poprawą dostępności transportu kolejowego we Włodawie. Mowa tu o dobudowie ok. 10 km odcinka do centrum Włodawy. Dzięki temu czas przejazdu między Włodawą a Chełmem wyniesie ok. 53 min. Realizacja projektu ma na celu przywrócenie regularnych połączeń pasażerskich między tymi miastami.

 

Autor: redakcja

2 komentarze

  1. Zdzicho cebula z lubelskiej wsi

    Słyszałem wczoraj że we Włodawie są problemy z zasięgiem

    • Eee tam. Białoruskie sieci działają idealnie. Nawet stacje radiowe mają mocniejszy sygnał niż Polskie w Polsce. Jedź śmiało.

Dodaj komentarz