Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na drodze ekspresowej wskoczył pod ciężarówkę. Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Piaski. Na wysokości miejscowości Kazimierzówka samochód ciężarowy potrącił pieszego. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna miał wejść wprost przed nadjeżdżającą ciężarówkę.

Do wypadku doszło w poniedziałek około 20:30 na wysokości miejscowości Kazimierzówka. Na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Piaski samochód ciężarowy potrącił pieszego. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lublina i Świdnika, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, mężczyzna stał na przystanku na wysokości kościoła w Kazimierzówce. W pewnym momencie zaczął zbliżać się w stronę jezdni. Chwilę spędził na wysepce, a następnie wszedł tuż przed nadjeżdżającą od strony Lublina ciężarówkę.

Kierowca DAF-a widząc stojącego mężczyznę zwolnił, a kiedy ten wszedł tuż przed pojazd, zaczął gwałtownie hamować i skręcił kierownicą w lewo. Nie udało mu się uniknąć potrącenia, jednak zminimalizował jego skutki. Dzięki temu mężczyzna przeżył. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że pieszy był trzeźwy. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu. Całkowicie zablokowane są oba pasy jezdni w kierunku Piask. Pojazdy przejeżdżają przez zatokę przystankową.

(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

  1. Lublintostanumysłu

    Taka pora roku. Zawsze wczesna wiosna wzrasta liczba samobojstw

  2. Biedny człowiek. Współczucia dla kierowcy.

  3. ................

    Nieudana próba odebrania sobie życia? Brawo dla kierowcy ciężarówki że był czujny.