Myślisz o instalacji nawadniającej w swoim ogrodzie, zrób to profesjonalnie!

Profesjonalne systemy nawadniania to jakość produktu zapewniający komfort a zarazem oszczędność Twojego czasu, który możesz poświęcić na inne prace lub właśnie odpoczynek. Dodatkowo właściwie opracowany system to oszczędność i efektywne wykorzystanie wody, ponieważ rośliny otrzymują optymalną dawkę wody dostosowaną do ich potrzeb, bez nadmiernego podlewania.

Podstawą dobrze wykonanej i należycie działającej instalacji nawadniającej w ogrodzie jest odpowiednio przygotowany projekt. Instalację nawadniającą należy dopasować do kształtu ogrodu, roślinności jaka się w nim znajduje, różnego stopnia nasłonecznienia poszczególnych jego części oraz do źródła jego zasilania. System nawadniania w ogrodzie dzielimy na dwa główne podsystemy: system zraszania – stosowany głównie na trawnikach oraz system nawadniania kropelkowego wykorzystywany do nawadniania wszelkiego rodzaju rabat.

Podstawowym elementem systemu zraszania są oczywiście zraszacze. Ich zadaniem jest równomierne rozprowadzenie wody po nawadnianej powierzchni z intensywnością nieprzekraczającą przepuszczalności gleby. System ten wykorzystuje się głównie do nawadniania trawników. Budując system zraszania trzeba wziąć pod uwagę parametry zasilania, tzn. aby ilość wody jaką dysponujemy, była wystarczająca do jego obsłużenia. W tym celu należy dokonać odpowiednich obliczeń hydraulicznych, związanych z wydatkiem poszczególnych zraszaczy oraz przepływem wody w rurach a następnie dokonać podziału systemu na sekcje.

Linie kroplujące wykorzystujemy do nawadnianie wszelkiego rodzaju rabat, rzędów thui, iglaków itp. Najlepszym wyborem w ogrodzie jest linia kroplująca z rozstawem emiterów co 33cm, kroplownik z występujący z dużą częstotliwością rozwija system korzeniowy rośliny. Korzenie pobierają wówczas wodę z kilku kroplowników, a nie tylko z jednego znajdującego się bezpośrednio przy krzaku. Należy pamiętać, że system nawadniania kroplującego budujemy na oddzielnej sekcji systemu, ponieważ linia kroplująca ma inny niż zraszacze pobór wody i czas pracy.

Wszystkim naszym klientom zapewniamy: bezpłatną pomoc techniczną w realizacji systemu począwszy od opracowania projektu po jego wykonanie i późniejszą obsługę. 

Zapraszamy do kontaktu: 

PHU KRIS ul.Tereszyn 11b 21-030 Tereszyn, 

tel. 533 176 618 l

[email protected] –www.phu-kris.com

 

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew