Motor Lublin ma nowego trenera. Ma sprawić, aby klub awansował do drugiej ligi

Tak jak wiele osób przewidywało, nowym trenerem piłkarzy Motoru Lublin został Mirosław Hajdo. Jak wyjaśniał podczas spotkania z dziennikarzami, zdaje sobie sprawę, jakie ciąży na nim wyzwanie.

W poniedziałek w lubelskim ratuszu został oficjalnie zaprezentowany nowy trener Motoru Lublin. W sezonie 2019/20 żółto-biało-niebieskich poprowadzi 49-letni Mirosław Hajdo. Jako piłkarz związany był z klubami z województwa małopolskiego: z Pogórzem Pleśna, Tarnovią Tarnów, Garbarnią Kraków i Górnikiem Wieliczka. Pracę trenerską rozpoczynał z młodzieżowymi grupami Cracovii. W 2002 roku współprowadził krakowski klub w rozgrywkach III ligi. W 2006 roku został asystentem trenera w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu Cracovii występującej wówczas w Ekstraklasie.

W kolejnych latach prowadził samodzielnie m.in. zespoły Resovii (II liga), Termaliki Bruk-Bet Nieciecza (I liga), Chojniczanki Chojnice (II liga) czy Sandecji Nowy Sącz (I liga). W maju 2014 roku powrócił do ekstraklasowej Cracovii, gdzie zastąpił Wojciecha Stawowego na stanowisku pierwszego trenera. Od 9 września 2014 roku do 15 października 2018 roku pełnił funkcję szkoleniowca Garbarni Kraków, z którą wywalczył dwa awanse: w 2017 roku z III ligi do II ligi, a rok później – po wygranych barażach z Pogonią Siedlce – z II ligi na zaplecze Ekstraklasy.

Przed nowym trenerem niełatwe zadanie, gdyż wiele osób nie ukrywa, że wieloletnia gra lubelskiego klubu w III lidze to za mało. Od pięciu lat bowiem piłkarze Motoru, pod wodzą kilkunastu trenerów, nie zdołali awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Niedawno prezydent Lublina ogłosił, że nadszedł czas na poważniejsze zainteresowanie się klubem. Dodał, że miasto zaangażuje się w sprawy klubu, gdyż urzędnicy mają już dosyć tej sytuacji.

– Przed nami odważne decyzje dotyczące przyszłości Motoru, które sprawią, że będzie to ostatni trzecioligowy sezon na Arenie Lublin. Przywiązujemy dużą wagę do najbliższego sezonu w wykonaniu drużyny, dlatego dzisiaj przedstawiamy nowego trenera Motoru Lublin, którym został Mirosław Hajdo. Wierzę, że ze swoim doświadczeniem przekaże Motorowi nową jakość gry oraz energię, której ostatnio brakowało drużynie, a kibice Motoru staną się widzami meczów na coraz wyższym poziomie – mówił w poniedziałek Krzysztof Żuk.

Mirosław Hajdo wyjaśniał, że zdaje sobie sprawę z wyzwania, jakie stoi przed nim oraz przed klubem. Zapewnił, że wraz z drużyną zrobią wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować się w nadchodzącym sezonie. Nie chciał mówić na temat wyczekiwanego przez wszystkich awansu tłumacząc, że w pierwszej kolejności trzeba skoncentrować się na dobrej pracy i najbliższych spotkaniach. Na ocenę działań przyjdzie czas po rundzie jesiennej.

– Nie chciałbym wybiegać w przyszłość, niczego obiecywać, na pewno z mojej strony i ze strony drużyny proszę się spodziewać walki i bardzo dużego zaangażowania – dodał Mirosław Hajdo.

Kontrakt z nowym trenerem został podpisany na najbliższy sezon. Jednak obie strony zawarły możliwość jego przedłużenia.

(fot. UM)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Ten obszczymur w trampkach? Bez klasy, nawet się ubrać odpowiednio nie potrafi. Jaki trener taka gra…

 2. Hahaha to zdjęcie jest kwintesencją tego co dzieje się w Lublinie ??? cyrk na kółkach

 3. te trampki to lata 90 pamiętają, ynteligencja, powinien korkach przyjść to by była klasa ,

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”