Miał jechać po pijanemu, był trzeźwy. Jednak i tak narobił sobie kłopotów

„Teraz to już niczym nie będę mógł jeździć” – skwitował na zakończenie policyjnej kontroli 42-letni kierowca motoroweru, którego w niedzielę zatrzymano na jednej z lubelskich ulic. Okazało się bowiem, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami obejmujący 14 kategorii prawa jazdy.

W niedzielę przed godziną 8 rano lubelscy policjanci zostali poinformowani, że po terenie Kalinowszczyzny porusza się motorower, którego tor jazdy wskazuje, iż kierowca może być nietrzeźwy. Na miejsce został skierowany patrol. Funkcjonariusze niebawem dostrzegli opisywany przez świadka pojazd i zatrzymali go do kontroli.

Badanie alkomatem wykazało jednak, że 42-letni mieszkaniec gminy Wólka był trzeźwy. Standardowe czynności wykonywane tego typu interwencjach, czyli sprawdzenie mężczyzny w policyjnym systemie wykazały, że nie powinien on wcale wsiadać za kierownicę. Miał bowiem sądowy zakaz kierowania motorowerami.

Kiedy policjanci dokładniej przyjrzeli się orzeczeniu sądu wyszło na jaw, że zakaz kierowania pojazdami obejmuje u kierowcy łącznie 14 kategorii prawa jazdy. Obowiązuje on do 2020 roku i został wydany za to, że 42-latek jechał pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyzna znów stanie przed obliczem sądu, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na kolejne 15 lat.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Na wrotki też ma zakaz? Jeśli nie, to w czym problem? Hulajnoga zdaje się też nie podlega.

 2. Podpieprzyl go sąsiad.

 3. I nie lepiej bylo poczekac? Do roku 2020 niewiele zostalo. Dobrze ze byl trzezwy, bo w przeciwnym razie moglby pojsc siedziec za recydywe, a tak to dostanie kolejny zakaz i wyrok w zawieszeniu.

 4. Nie narobił sobie sam problemów tylko ormowiec narobił mu problemów.

 5. Podłość Polaka nie granic-a ile kapuś zarobił ?

  • Czepiasz się kapusia a przecież ten idiota ma zabrane papiery za jazde po alkoholu. Jakby pod jego wpływem wjechał w ciebie i trwale uszkodził ci nogi, głowe czy coś tam innego to też byłbyś taki wyrozumiały dla pijaka??

 6. Cieee chorrroba !!!

  No to gostek uziemiony na cacy, pozostanie mu per pedes, czyli z buta , po stosownym uszkodzeniu szanownego ciała i orzeczeniu lekarzy niedorzeczników, jakiś niezbyt wyszukany wózek inwalidzki, no i komunikacja publiczna. Bo uwzględniając kary za niesubordynację, na taryfy go nie będzie stać.

  • Ale był trzeźwy… To jak w „Misiu”:
   – Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
   – Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
   – Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!

 7. Dziwi mnie przyzwolenie niektórych ludzi na łamanie prawa i stawanie po stronie potencjalnego drogowego mordercy. Bo tak trzeba nazwać jazdę po pijaku. Natomiast ten co na niego doniósł to kapuś i ormowiec, po prostu wspaniale.

  • miał wyrok za jazdę po pijaku i zakaz prowadzenia pojazdów, ktoś to zgłosił że łamie wyrok Sądu, czyli co z twojej wypowiedzi można wywnioskować że miejmy w d… prawo, przecież mu wolno. Jechał w sposób wskazujący na to że jest pod wpływem, jak byś widział takiego kierowcę nie zadzwoniłbyś na policję? Jeśli widzisz, że ktoś łamie prawo twoim obywatelskim obowiązkiem jest temu zapobiec, np informując o tym odpowiednie służby

 8. w osobówce stary trep czy baba?

  No mógł po pijanemu narobić. Kluczowe słowo. MÓGŁ.
  Za to wczoraj w środku miasta w Olsztynie, trzeźwa baba o centymetry a zabiła by 5 letnie dziecko które szło z matką na przejściu na zielonym świetle.
  Polecam materiał.
  Dlaczego warto ostrzegać bliskich?
  Bo takie babska nie śpią-czy na ulicy czy na placu manewrowym…

 9. Jakim trzeba być imbecylem żeby na własne życzenie podłożyć się niebieskim. Zgłosili go bo jechał jak pijany. Wystarczyłoby żeby jechał normalnie i zapewne nikt by na niego najmniejszej uwagi nie zwrócił. Może skoro 50cc jest dla niego wyzwaniem ponad miarę, to słusznie zatrzymali mu resztę bo czymś większym mógłby kogoś zabić.

 10. na Kalinie mieszka pełno ormowców , to przeklęta dzielnica. Co za podłe ludzie !

 11. CO ZA KURE…..MENDA DONIOSLA NA TEGO CZŁOWIEKA? JAKIE SCIERWO W LUDZKIEJ SKÓRZE TAK SIE MSCI? GOSC JUZ ITAK MA KŁOPOTY A TU JESZCZE JAKAS SZUJA NADAL DONOSI…. ALE TO WSZYSTKO WRACA, SPOKOJNIE PANOWIE 🙂

 12. Donosicielstwo narodową cecha Polaków

  • Jeszcze podłość i zawiść

  • W cywilizowanym świecie zgłoszenie wykroczenia a przede wszystkim przestępstwa to normalna sprawa i nie ma sensu tego tłumaczyć, bo Twoja bolszewicka mentalność tego nigdy nie pojmie. Potrzeba kilku pokoleń aby zmienić mentalność. Dopiero kiedy odejdą osoby wychowane w tamtych smutnych czasach a następnie ich dzieci, które nasłuchały od rodziców takich mądrości życiowych nastąpi trwała zmiana myślenia.

 13. Już dawno powinien się opamiętać i zaprzestać jeździć jeżeli ma zakaz. Poczekałby trochę i mógłby jeździć.
  A nie uważa ze jest święta krowa i wszystko mu wolno.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online