690 680 960

Most na ul. Pawiej się sypie. Dwie firmy chcą wybudować nowy (zdjęcia)

Kolejne utrudnienia w ruchu czekają lubelskich kierowców. Niebawem planowane jest rozpoczęcie prac na ul. Pawiej. Most na Czerniejówce zostanie zburzony, w jego miejscu powstanie nowy.

Dwie oferty wpłynęły na ogłoszony przez miasto przetarg dotyczący budowy nowego mostu w ciągu ul. Pawiej w Lublinie. Od lat istniejący obiekt znajduje się w fatalnym stanie technicznym, kruszy się i nie brakuje w nim spękań. Most wytrzymał do tej pory, gdyż z obawy o bezpieczeństwo jego użytkowników, w 2014 roku zmieniono organizację ruchu. Wprowadzono zakaz wjazdu ciężarówek i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ponieważ pewne jest, że most długo już nie wytrzyma, zapadła decyzja o jego zburzeniu i wybudowaniu nowego. Inwestycja ma zostać przeprowadzona w rekordowym tempie, gdyż w ciągu niespełna dziewięciu miesięcy. Zadania tego chcą podjąć się dwie firmy: Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z lublina i pruszkowski Strabag. Wszystko wskazuje jednak na to, że przetarg wygra lubelska firma. Miasto zarezerwowało na ten cel 11,8 mln zł, KPRD swoją ofertę wyceniło na 11,4 mln zł zaś Strabag na 14,1 mln zł.

Wykonawca oprócz rozbiórki istniejącego i budowy nowego mostu będzie miał za zadanie również rozbudować ul. Pawią do ul. Kunickiego oraz ul. Piaskową od ul. Kunickiego do ul. Pawiej. Jeżeli nie będzie problemów z wyborem wykonawcy, prace rozpoczną się już niebawem i mają potrwać do końca roku. W tym czasie ruch na ul. Pawiej zostanie całkowicie wstrzymany. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Most na ul. Pawiej się sypie. Dwie firmy chcą wybudować nowy (zdjęcia)

Most na ul. Pawiej się sypie. Dwie firmy chcą wybudować nowy (zdjęcia)

Most na ul. Pawiej się sypie. Dwie firmy chcą wybudować nowy (zdjęcia)

Most na ul. Pawiej się sypie. Dwie firmy chcą wybudować nowy (zdjęcia)

(fot. lublin112)

15 komentarzy

 1. Kurcze, dziwi mnie ze juz nie zaczynają. Korki w LBN są i tak już kosmiczne z powodu przebudów , że zamknięcie Pawiej chyba nic nie zmieni…

  • To fakt. W tej chwli jedynym rozsadnym wyborem jest jednoślad, bez znaczenia czy z silnikiem czy bez, albo własne nogi. A jak zamkną Pawią to juz tylko teleport.

  • dla kogo nic nie zmieni? Dla ludzi z kośminka nic nie zmieni, którzy teraz będą musieli z pozostałą połową miasta cisnąć się przez Wolską? MASAKRA

   • Tylko narzekać. Zanim zamkną Pawią otworzą Dywizjonow ale najważniejsze złapać wątek i narzekać.

    • Owszem, otworzą Dywizjonów, ale jednocześnie zamkną jedną część wiaduktu kolejowego na Diamentowej, więc wąskie gardło i tak będzie.

    • To tam więcej niż jeden dywizjon upamiętniono w nazwie ulicy?
     302 poznański?
     a może 315 dębliński?
     Oświeć mnie Andrzeju!

 2. PKP- pięknie, kurła pięknie.
  KPRD do spółki z LPRD jest trochę jak król Midas.
  Czego się nie dotknie, to zamienia… a tylko „trochę” bo niestety nie w złoto a w ?.

 3. Pamiętam poprzedni, drewniany most i Pawią, która w kierunku Kunickiego biegłła po ok. 3 m nasypie. Z tego nasypu ludzie wydeptali ścieżkę po której zjeżdżając na młodzieżowym rowerzynie miałem sporego stracha. Dzięki temu rowerowi w społecznej hierarii plasowałem się w czołówce bo na „dzielni” ja byłem jedynym posiadaczem takiego wehikułu.

 4. A pamietasz dziadek jak sie nad czerniejowka dinozaury pasly? jedyny rower na dzielnicy to chyba byl w 1897r

  • Cieee chorrroba !!!

   Rychu, cepie – napisano: „jedyny młodzieżowy. Po wojnie takich rowerków było jak na lekarstwo, a małolaty jak chciały jeździć rowerem, to albo obiłały sobie jajka o ramę „dorosłego” roweru, albo kulili pod ramą wisząc z boku roweru. Pogadaj ze swoim dziadkiem to ci wytłumaczy, ćwoku.

 5. Ja rozumie że trzeba remontować, ale nie wszystko na raz, proponuję jeszcze zamknąć rondo przy makro, tak aby mieszkańcy np os. pogodna jeździli do centrum lublina przez świdnik. Przecież ten most nie stał się ruiną w rok czy dwa.

 6. Jakich objazdów? Przecież do końca roku robią Fabryczną wraz z rondem pod Galą. No chyba, że objazd obwodnicą 🙂

 7. co jeszcze wymyśli łysy betoniarz ?

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas