690 680 960

Modlili się o pokój w Ukrainie. Na Majdanku odbyła się Droga Krzyżowa (zdjęcia)

Już po raz 22. na terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbyła się Droga Krzyżowa. Tak jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Około tysiąc osób wzięło udział w Drodze Krzyżowej, jaka w piątkowy wieczór odbyła się na terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Oprócz mieszkańców Lublina było też sporo obywateli Ukrainy, nie zabrakło również przedstawicieli miasta, województwa i konsulatu Ukrainy.

W tym roku uczestnikom przyświecało hasło “Aby byli jedno”. Są to słowa pochodzące z Ewangelii św. Jana. Natomiast głównym wątkiem rozważań było zjednoczenie w cierpieniu, które może dotknąć każdego niezależnie od pochodzenia, sytuacji życiowej, czy wieku. Postanowiono też podkreślić jedność z narodem ukraińskim, dlatego też rozważania były również w języku ukraińskim.

-Przyszliśmy się modlić o zdrowie dla naszych bliskich, którzy zostali na Ukrainie, jak też za nasz kraj. Aby to wszystko co nas spotkało w końcu się zakończyło, aby nasza tułaczka była jak najkrótsza i abyśmy mogli wrócić do ojczyzny, do naszych ojców i braci, którzy walczą z rosyjskimi wojskami broniąc naszych domów i niepodległości – mówiła nam Olexandra, która na Drogę Krzyżową przyszła ze znajomymi.

Wydarzenie już po raz 22. zorganizowali: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz Państwowe Muzeum na Majdanku.

(fot. lublin112)

25 komentarzy

 1. Uffff,jesteśmy uratowani.Czy jakos tak 🙂

 2. Dlaczego wy wszyscy nagle zaczęliście mówić i pisać W Ukrainie? Przecież to po ukraińsku. Po polsku jest NA Ukrainie.

  • taka chwilowa poprawność polityczna .

  • WróbelekNieelemelek

   Jak powiedział Stanisław Tym: „Ponieważ się na tym nie znam, to chętnie się wypowiem”.
   Jeśli nie znasz zasad języka polskiego, to pozostań przy swoim. Jaki by on nie był.

 3. Ufff…jestem już spokojny ,po tej drodze krzyżowej na pewno Bóg już natchnął Duchem Świętym Putina i jego ekipę i lada chwila ogłasza koniec wojny i że miłują pokój..,.

 4. Jak to pięknie wyglądało, co za cudowna atmosfera, wspaniałe towarzystwo…

  Ale ogólnie, piiip… piiip…

 5. Bardzo dużo młodych ludzi świetnie.

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas