Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Mieszkanka Singapuru” zachęciła go do inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna stracił ogromne pieniądze

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zgłosił się do policjantów z informacją, że padła ofiarą oszustwa. Pokrzywdzony tłumaczył, że za namową „mieszkanki Singapuru” zainwestował spore pieniądze w kryptowaluty, jednak nie zobaczył ani zysku z nich, ani tym bardziej swojego wkładu.

W poniedziałek do biłgorajskich policjantów zgłosił się mężczyzna i przekazał, że padł ofiarą oszustwa. 32-latek relacjonował, że kilka miesięcy temu za pośrednictwem Internetu poznał kobietę, która twierdziła, że mieszka w Singapurze. Oboje rozmawiali za pośrednictwem znanego komunikatora. Bardzo szybko „znajoma” zaczęła zachęcać go do zainwestowania w kryptowalutę. 32–latek pomimo wcześniejszych oporów zgodził się i skorzystał z linku podesłanego mu przez „znajomą”.

Mężczyzna na początku inwestował niewielkie kwoty. Co ciekawe wszystko wyglądało dobrze, bo mógł wpłacać pieniądze, a także wypłacać zainwestowane pieniądze, a kryptowaluta, w którą zainwestował, bardzo zyskiwała na wartości. To zachęciło go do dalszych inwestycji. W sumie zainwestował 100 tysięcy złotych.

Kiedy w połowie grudnia chciał wypłacić część środków pojawiły się problemy. 32-latek otrzymał informację, że aby wycofać środki, musi opłacić podatek. Po jakimś czasie tytułem podatku wpłacił kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak w dalszym ciągu nie mógł wypłacić zainwestowanych pieniędzy i otrzymywał wiadomości o konieczności dalszych opłat. Wtedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna stracił prawie 170 tysięcy złotych. Policjanci poszukują oszustów i ponownie apelują o rozsądek.

(fot. pixabay.com)

38 komentarzy

 1. Lekarz psychiatra

  Na miejscu policji tych wszystkich oszukanych na własne życzenie ,kierował bym do specjalistycznych poradni zdrowia psychicznego a ich sprawy od razu umarzał bo szkoda czasu i papieru

 2. Czyli naiwne kobiety na amerykańskiego żołnierza czy aktora pokończyły się… teraz płeć męska…

 3. Jełop roku , buhahahahahahaha

 4. Wyborca po

 5. Jak nic Wyborca po

 6. 100% wyborca pisu, powiedzieli mu że będzie miał dużo pieniędzy i nie ma nic, jak z nowym ładem, wy nic nie będziecie mieli nabiją pisiory sobie kabze.. dodając że z Lubelszczyzny ludzie są pomyleni nie potrafiący racjonalnie myśleć to 100% wyborca pisu, na spotkaniu z Kaczyńskim nogi mu całował.
  z kaczora to już tylko rosół można zrobić, a cały pis powinien rządzić celami w więzieniu.
  gaz 50 % w góre prą 25% dobra zmiana, spokojnie pisowskie jasie dodrukują wam pieniędzy. żeby było lepiej.

Wiadomości z info112