Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkaniec naszego regionu odpowiada za zarabianie na prostytucji nastolatek. Najmłodsza miała 14 lat

Przed laty głośno o nim było, gdy został skazany za zmuszanie do prostytucji ciężarnej 16-latki. W ten sposób miała zarobić na utrzymanie dziecka. Teraz śledczy oskarżyli Janusza K. o sutenerstwo. Chodzi o kilkanaście nastolatek, z których najmłodsza miała 14 lat.

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się proces 45-letniego Janusza K. z powiatu zamojskiego, który został oskarżony o czerpanie korzyści z prostytucji małoletnich. Śledczy udowodnili mężczyźnie, że swoje ofiary wyszukiwał za pomocą portali ogłoszeniowych. Umieszczał anonse, w których proponował dobrze płatną pracę. Dopiero zainteresowanym wyjaśniał czym mają się zajmować i namawiał na współpracę. Był też przypadek, że wprowadzał w błąd oferując np. roznoszenie ulotek.

Wybierał głównie nastolatki, najmłodsza z nich miała 14 lat. Następnie umieszczał dziewczyny w wynajętych mieszkaniach na terenie całego kraju. Tam przyjmowały mężczyzn. Niejednokrotnie Janusz K. dowoził je również do klientów. Dziewczyny musiały oddawać mu połowę swoich zarobków.

Końcem jego działalności była awantura z dwiema prostytutkami w Gdańsku, która miała miejsce we wrześniu 2017 roku. Zostały one wyrzucone z mieszkania, przy czym jedna z nich pożyczyła od niego pieniądze na powrót do Lublina. Po pewnym czasie Janusz K. przyjechał do jej miejsca zamieszkania i zażądał zwrotu gotówki. Kobieta tłumaczyła, że obecnie nie ma pieniędzy. Wtedy została pobita.

Młoda mieszkanka Lublina udała się na policję i opowiedziała, co ją spotkało. Zdecydowała się również złożyć zeznania dotyczące jej „współpracy” z Januszem K. To sprawiło, że prokuratura wszczęła śledztwo, a policjanci docierali do kolejnych nastolatek, które pracowały dla mężczyzny. Ustalono, że było ich kilkanaście. W lipcu ub. roku postępowanie zostało zakończone, a akt oskarżenia przekazano do sądu.

Na mężczyźnie ciąży aż 10 zarzutów, z których jest m.in. sutenerstwo, stręczycielstwo i handel ludźmi. Przed sądem Janusz K. nie był zbyt rozmowny. Postanowił nie składać jakichkolwiek wyjaśnień. Przyznał się jedynie do części zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, co więcej odpowiada on w warunkach recydywy. Przed laty został skazany za zmuszanie do prostytucji ciężarnej 16-latki.

W tym samym procesie oskarżona jest również Klaudia N. To 23-letnia prostytutka z Piotrkowa Trybunalskiego, która odpowiada za pomocnictwo w popełnianiu przestępstw. Jak ustalili śledczy, miała udostępniać Januszowi K. swój samochód, którym dowoził nastolatki do klientów.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Pozdrowienia dla redakcji za zdjęcie tytułowe

 2. Dokładnie piszecie o zmuszaniu 14 latek do prostytucji a zamieszczacie zdjecie jakis dzieci przy trasie troche to nie smaczne

 3. Zdaje mi się że,, te dzieci”niejednego faceta by mogły wiele nauczyć.

 4. Po co to zmuszać ? Jak tyle chętnych jest, że aż szok! Ile kobiet z tego żyje. Przy okazji lepiej poszukajcie tam tez swoich mężów. Bo jest ich tam tyle samo co i prostytutek. Datezone czy erodate aż kipi

  • One też były chętne i to pewnie bez wyjątku. A jak wyszło i złapali gościa to od razu wszystkie niby były zmuszane .
   Gadałem kiedyś z 17 latką od 13 roku się oddaje za kasę bo w domu patologia więc uciekła. Mówiła też że do 25 lat będzie ciągnęła i otwiera jakiś sklepik na kącie ma tak mówiła że 70 tyś dozbiera i spokojne życie sobie ułoży wtedy. Trochę się nie dziwię tym małolatom ale nie wszystkie są myślące jak ta .

   • Wyjście z prostytucji nie jest takie łatwe, jak zakłada ta panna. Jeżeli na prawdę będzie jej zależało na ułożeniu sobie życia to wyda sporo kasy na psychologa.

 5. SAME SIE KUR…. A TERAZ WIELCE POKRZYWDZONE. Gonić holote! Żadnej kur… Nie wierzyć. Umorzyc to. I won z patologia.

  • Powiedz to rodzicom, których córki były do tego zmuszane. Nie wszystkie robiły to z własnej woli. Alfonsy mają na to swoje sposoby, z reguły żyją nie tylko z ” sutenerstwa ” , mają kolegów. Dlatego drogi statystyczny ” panie Kowalski przy wypłacie ” . Jeśli już musisz to lepiej zainwestuj w internet, będziesz zdrowszy. 🙂

 6. Obiektywna – co z tobą nie tak ? te dzieci to zaniedbane sieroty bez opieki rodziców które wpadły w szpony zwyrodnialca . Proponuję abyś ty zaczęła naukę zdrowego myślenia od normalnych ludzi bo myślisz jak ten oprawca .

 7. Ewidentnie one go wrabiają. Takiej ku…. przeciez nie można wierzyć. Konfabluja, są niewiarygodne. Najpierw należało by zbadać toto wariografem przed skladniem zeznań.

 8. Nawet wtedy, gdy czternastolatka wyraża zgodę na prostytucję to trzeba jej pomóc wyjść z tego, nawet na siłę. Czy naprawdę wierzycie w to, że miała czuły, kochający dom i akceptację i postanowiła ot tak dla zabawy zająć się prostytucją?

 9. zapisze się do PiSu i sprawę umorzą jak gwałcicielowi nieletnich ukrainek markowi k

Z kraju

Polityka i społeczeństwo