Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkaniec Lublina został Mistrzem Polski Canicross (zdjęcia)

Bartłomiej Wójcik – mieszkaniec Lublina, zawodnik Klubu Sportu Psich Zaprzęgów GREY wspólnie z Holką, psem w typie „Greyster”, wywalczyli w miniony weekend tytuł Mistrza Polski w dyscyplinie Canicross.

Rangę Mistrzostw Polski Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów (PZSPZ) w sezonie 2021/2022 przyjęły zawody „Puchar Borów Dolnośląskich”. Rozgrywane był w Kliczkowie, pod Bolesławcem. Wyścigi odbywały się w formule dwóch indywidualnych startów (po jednym w sobotę i w niedziele), na dystansie 5,6 km w zróżnicowanym leśnym terenie.

Suma czasów obu tych biegów była wynikiem końcowym decydującym o lokacie. Kategoria canicross rozgrywana była w interwale 30 sekundowym pomiędzy startami zawodników.

Bartłomiej Wójcik – mieszkaniec Lublina, zawodnik Klubu Sportu Psich Zaprzęgów GREY, licencjonowany na dyscyplinę Canicross wspólnie z Holką, psem w typie „Greyster” (2,5 letnia suczka), wywalczyli tytuł Mistrza Polski w dyscyplinie Canicross. Ponadto, po serii jesiennych startów, prowadzą w klasyfikacji Pucharu Polski sezonu 2021/2022.

Canicross DC – oficjalna dyscyplina sportowa należąca do grupy sportów psich zaprzęgów. Polega na bieganiu z psem, ubranym w szelki zaprzęgowe, połączone amortyzowaną smyczą (długości ok. 2 m w rozciągnięciu) z pasem na talii/biodrach biegacza. Pies biegnie z przodu, pomagając tym samym w biegu zawodnikowi. Wyścigi tej dyscypliny odbywają się w warunkach bezśnieżnych, zwanej Dryland.

Bartek razem ze swoją żoną Alicją i ich psami Holką i Cynką tworzą zespół CaniLife. Można ich znaleźć na Facebooku i Instagramie. To tam zamieszczają relacje z ich codziennego życia, które kręci się wokół psów i sportów zaprzęgowych.
https://www.facebook.com/Canilifedogs/

Mieszkaniec Lublina został Mistrzem Polski Canicross (zdjęcia)

Mieszkaniec Lublina został Mistrzem Polski Canicross (zdjęcia)

Mieszkaniec Lublina został Mistrzem Polski Canicross (zdjęcia)

(fot. Zuzanna Pająk/nadesłane)

2 komentarze

  1. Fajnie tak pobiegać ze psem. A z kotem te sie da,tylko kot musi chciec.

Z kraju