Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy się doczekali. Jedna z najgorszych dróg w powiecie została przebudowana (zdjęcia)

Na fatalny stan nawierzchni na tej drodze mieszkańcy narzekali od wielu lat. Wybudowana 45 lat temu droga nigdy nie była remontowana, jeżeli już, to łatano kolejne dziury. Teraz trasa została kompleksowo przebudowana.

W piątek 16 października uroczyście odebrano przebudowaną drogę z Kalinówki do granicy powiatów zamojskiego i krasnostawskiego. Jest to odcinek drogi powiatowej, która łączy Wólkę Orłowską ze Skierbieszowem, czyli drogę krajową nr 17 Lublin – Zamość z drogą wojewódzką nr 834 Chełm – Zamość. Trasa ta stanowi również ponadlokalne połączenie trzech gmin: Skierbieszów i Stary Zamość w powiecie zamojskim i Izbica w powiecie krasnostawskim.

Inwestycja polegała na przebudowie ośmiokilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowościach na terenie Gmin Skierbieszów i Stary Zamość. Projekt miał na celu m.in. polepszenie dostępności czasowej i przestrzennej regionu, jak też przyczynienie się do jego spójności w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego oraz warunków życia społeczności lokalnej. Przebudowa drogi kosztowała 4,8 mln złotych, z czego 62 procent stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę dołożyły wspólnie samorządy.

W piątkowej uroczystości wzięli udział m.in. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Członek Zarządu Powiatu Zamojskiego Sławomir Kugiel, Wójt Gminy Skierbieszów Stanisław Sokal, Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Zamościu Piotr Kuter oraz mieszkańcy gminy. Wykonawcą zadania była lokalna firma Sadex z Kolonii Sitno.

Mieszkańcy się doczekali. Jedna z najgorszych dróg w powiecie została przebudowana (zdjęcia)

Mieszkańcy się doczekali. Jedna z najgorszych dróg w powiecie została przebudowana (zdjęcia)

(fot. powiat zamojski)

41 komentarzy

  1. A następnie taki ksiadz idzie do kościółka i sieje coronawiruska wszystkim owieczkom, bo załapał na otwarciu drogi.

  2. Droga została wyremontowana do kwietnia – ale otwarcie z pompą dopiero teraz. Kiedy wyremontują resztę tej drogi ? Budowano ją w latach 60-tych w czynie społecznym. Kiedyś się mówiło, że za PRL to wszystko byle jak i rozkradzione materiały, a jednak przetrwała 60 lat bez remontów . Po tych dzisiejszych remontach za 10 lat będą same dziury i przełom oraz łaty asfaltu.
    Nie mam nic do księdza, jak dla mnie mogli jeszcze popa wziąć do kompletu, akurat świecili koło prawosławnego cmentarza.

  3. Ksiądz kładł asfalt, że przyszedł na odbiór?

  4. Droga niby pięknie przebudowana, z wielką pompą oddana do użytku, a i tak pewnie niedługo jakiś mistrz w burakowozie albo ałdicy „udowodni”, że jest źle wyprofilowana.

  5. A ten odcinek między Kalinowka a orlowem to bendzie kiedy kolwiek zrobiony

Z kraju