690 680 960

Mieszkańcy oburzeni na wójta, zarzucają mu działanie na ich niekorzyść. „Nie uwierzę w ani jedno jego słowo” (zdjęcia)

Kilkudziesięciu zbulwersowanych mieszkańców wzięło udział w spotkaniu w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów medycznych w gminie Ludwin. W ramach swojego sprzeciwu skłonni są blokować drogi, a nawet zorganizować referendum w sprawie odwołania wójta.

37 komentarzy

  1. Skoro wszyscy tacy mądrzy to zaproście pomysłodawców do swojego sąsiedztwa i niech zrobią tam spalarne odpadów! No dalej…Nie ma na co czekać „jasnogrodzie”! Dajcie przykład!

  2. Głupie porównania ,ludzie na wsi palą w piecu ale kilka godzin na dobę a nie 24 na dobę jak będzie spalarnia .Argument o gazie też bez sensu bo niby skąd ludzie mają mieć pieniądze na ogrzewanie gazowe ? z agroturystyki która padnie ? Jakoś ci wszyscy przekonujący do inwestycji nie mieszkają i nie będą mieszkać blisko spalarni .Proponuję lokalizację w centrum Lublina wśród jakże oświeconych pozbawionych niewiedzy hipokrytów . Każdy mądry ujadać ale jakby mieli mieć u siebie to szybciutko do mysiej dziury by się schowali .Lublinianie wyłapcie najpierw u siebie w blokach karaluchy a dopiero uczcie wielskich ludzi mających hektary lasów czym mają w piecach palić .

  3. Jak chcieli budować myjnię pod blokami, to zaraz była wojna, a o takie spalarnie, to nie ma problemu, niech budują, bo to nie pod moim parapetem

  4. Przypomina się walka mieszkańców czerniejowa o spalarnie zwłok.

  5. sa miejsca tereny oddalone od zabudowan gdzie mozna lokalizowac tego typu inwestycje – to nie! pchaja sie do ludzkich zabudowan!! przeciez wszystkie terenyfabryczne sa z dala od zamieszkałych terenow i tak nalezy postepowac z tego typu inwestycjami!1.5 km min. od zabydowan i jeszcze pod warunkiem ze cyrkulacja powietrza nie jest w kierunku domow! a mamy w polsce wietry głownie z poludniowo zachodnie i zachodnie! wiec trzeba o tym wiedziec i z głowa do tego podchodzic a nie tylko z interesami!

  6. Już zarzucają Zofiowkę śmieciami z zagranicy, to teraz będą Ludwin i okolice zatruwać! Zrobili z Ziemi Łęczyńskiej wysypisko wszelkiej maści! I niech nie ściemniają, że to takie nieszkodliwe i opłacalne. Ludzie głupi nie są, jak im się może wydawać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli