Mieszkańcy oburzeni na wójta, zarzucają mu działanie na ich niekorzyść. „Nie uwierzę w ani jedno jego słowo” (zdjęcia)

Kilkudziesięciu zbulwersowanych mieszkańców wzięło udział w spotkaniu w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów medycznych w gminie Ludwin. W ramach swojego sprzeciwu skłonni są blokować drogi, a nawet zorganizować referendum w sprawie odwołania wójta.

37 komentarzy

  1. Skoro wszyscy tacy mądrzy to zaproście pomysłodawców do swojego sąsiedztwa i niech zrobią tam spalarne odpadów! No dalej…Nie ma na co czekać „jasnogrodzie”! Dajcie przykład!

  2. Głupie porównania ,ludzie na wsi palą w piecu ale kilka godzin na dobę a nie 24 na dobę jak będzie spalarnia .Argument o gazie też bez sensu bo niby skąd ludzie mają mieć pieniądze na ogrzewanie gazowe ? z agroturystyki która padnie ? Jakoś ci wszyscy przekonujący do inwestycji nie mieszkają i nie będą mieszkać blisko spalarni .Proponuję lokalizację w centrum Lublina wśród jakże oświeconych pozbawionych niewiedzy hipokrytów . Każdy mądry ujadać ale jakby mieli mieć u siebie to szybciutko do mysiej dziury by się schowali .Lublinianie wyłapcie najpierw u siebie w blokach karaluchy a dopiero uczcie wielskich ludzi mających hektary lasów czym mają w piecach palić .

  3. Jak chcieli budować myjnię pod blokami, to zaraz była wojna, a o takie spalarnie, to nie ma problemu, niech budują, bo to nie pod moim parapetem

  4. Przypomina się walka mieszkańców czerniejowa o spalarnie zwłok.

  5. sa miejsca tereny oddalone od zabudowan gdzie mozna lokalizowac tego typu inwestycje – to nie! pchaja sie do ludzkich zabudowan!! przeciez wszystkie terenyfabryczne sa z dala od zamieszkałych terenow i tak nalezy postepowac z tego typu inwestycjami!1.5 km min. od zabydowan i jeszcze pod warunkiem ze cyrkulacja powietrza nie jest w kierunku domow! a mamy w polsce wietry głownie z poludniowo zachodnie i zachodnie! wiec trzeba o tym wiedziec i z głowa do tego podchodzic a nie tylko z interesami!

  6. Już zarzucają Zofiowkę śmieciami z zagranicy, to teraz będą Ludwin i okolice zatruwać! Zrobili z Ziemi Łęczyńskiej wysypisko wszelkiej maści! I niech nie ściemniają, że to takie nieszkodliwe i opłacalne. Ludzie głupi nie są, jak im się może wydawać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie