Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy Lublina przekazali ponad 1200 kg darów na rzecz Polaków na Kresach

Organizacja pro-obronna Gwardia Wsparcia Bezpieczeństwa, we współpracy z Fundacją „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” przeprowadziła w Lublinie zbiórkę darów na rzecz Polaków mieszkających na Białorusi. Mieszkańcy Lublina przekazali na ten cel ponad 1200 kg przeróżnych produktów.

Przez dwa dni, po dosłownie kilka godzin dziennie, w sumie w pięciu sklepach sieci Biedronka, udało się zebrać dla Polaków mieszkających na Kresach ponad 1200 kg przeróżnych darów. Wśród przekazanych produktów znalazła się mąka, makarony, konserwy, słodycze, ale także kawa czy też chemia gospodarcza. Organizatorzy są zaskoczeni pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców Lublina i serdecznie dziękują za gest serca wszystkim klientom sklepów Biedronka, którzy wzięli udział w akcji.

Zebrane dary 16 grudnia wyjadą wraz z wolontariuszami Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” na Białoruś w okolice Grodna. Produkty zostały popakowane i trafiły do bazy Fundacji.

Organizatorzy zbiórki zapewniają, że podobne zbiórki będą przeprowadzane cyklicznie. W zeszłym roku na paczki udało się zabrać blisko 10 ton darów, z których przygotowano prawie 650 paczek oraz przekazano dużą ilość materiałów pielęgnacyjnych dla osób starszych.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za wsparcie akcji!

2016-12-05 17:51:54
(fot. nadesłane)

5 komentarzy

 1. Brawo chłopaki!! Tak trzymać!! 🙂
  Tylko małe uwagi. Następnym razem sugeruję wcześniej komunikować akcje i szerzej, czyli zapraszać większą ilość mediów, poza tym każdego wchodzącego informować w progu, jaki jest cel zbiórki, wtedy każdy Polak pomoże Polakowi ze wschodu 🙂 Czołem!!

  • Maryja (nie zawsze dziewica)

   Widziałam, że najczęściej dawali Polacy, wg. pewnego Jarosława, drugiego sortu.

 2. Studętkom jezdem to wiem że....

  Wiadomo, że Polacy II sortu są hojniejsi od Polaków I sortu.
  To widac, słychać i czuć. 🙂

 3. A my widzieliśmy, że częściej wrzucali ci, co przyszli w drelichu po bułki, niż ci co pod krawatem kupowali ośmiorniczki… Wszystkim darczyńcom wielkie dzięki, a tych którzy nie mieli możliwości, odwagi lub chęci podzielenia się okruszyną chleba, zapraszamy do następnych naszych zbiórek lub akcji innych organizacji charytatywnych. Z Bogiem!

 4. NASI BIEDACY MAJA 500 PLUS .A ONI CUKIERKI!!??.

Z kraju

Sport