Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy Lublina na NIE. Mało osób wzięło udział w referendum w sprawie Górek Czechowskich

Zdecydowana przewaga głosów na NIE w niedzielnym referendum w Lublinie. Pierwsze wyniki wskazują, że mieszkańcy, którzy wzięli w nim udział, nie chcą osiedla mieszkaniowego na Górkach Czechowskich.

67 komentarzy

 1. Rada miasta dostała jasny przekaz od mieszkańców. Są na NIE!
  Ciekawe jaki teraz, wspólnie z deweloperem znajdą sposób aby jednak te bloki postawić?

  Mam nadzieję, że temat zostanie ogłoszony na kolejne 10 lat, a właściciel terenu weźmie się za sprzątanie terenu górek.

 2. Ciekawy chyba nie zauważyłeś, że w referendum wzięło udział tylko 8 procent uprawnionych. To nie znaczy że mieszkańcy są na nie Mnie pomysł zagospodarowania największego śmietniska w Lublinie przez TBV akurat bardzo się podoba.

  • Z tym nickiem to i dom uciech by ci pasował.

   • Pytanie dotyczyło czy jesteś ZA zmianą MPZP a nie czy jestes za pozostawieniem takiego MPZP jaki dotychczas obowiązuje!! Nie było frekwencji czyli mieszkańcy nie są za zmianą planu.

  • Ok, tylko niech zapłaci za ten teren, jak za teren pod zabudowę mieszkaniową. Nie widzę powodu, żeby mieszkańcy mieli wspomagać akurat TBV. Kupić za grosze i potem zarabiać na przekształceniach? Niech na przekształceniu zarobi miasto a nie deweloper.

  • https://www.youtube.com/watch?v=NqTzKQn_NzI to jest film z drona proszę pokazać mi tam śmietnisko i przestać powtarzać zmanipulowane informację, nie byłaś nigdy i gadasz o jakimś śmietnisku

 3. nawet na głosowanie tym matołom nie chciało się iść, banda pijaków

  • A po co mam z domu wychodzić w niedziele jak sklepy pozamykane? Zapasy alko zrobiłem w sobotę to nie miałem potrzeby, inaczej to bym się wynurzył i zahaczył o lokal.

   • Wielu świadomie nie poszło by zaniżyć frekwencję. Głosowanie na tak wspierało wersje developera, na nie wersję za dotychczasowym planem tj 30 ha zabudowy hale, biura a brak wymaganej frekwencji pozostawienie górek w obecnym stanie

 4. chomik europejski vs developer…

  narazie dom chomikow jest uratowany 😉

 5. Ktoś wie po ile będzie za M/2 mieszkania, planuje po slubie zakupić mieszkanko w malowniczej okolicy

 6. Przecież tbv nie kupiło terenu od miasta….miasto już dawno miało możliwość wybudowania tam parku..ale teraz nie zrobiło
  Jeżeli nie wybudują tam osiedla to walną nam tam supermarket albo magazyny

  ..nie wiem co lepsze?
  To jest prywatną własność z konkretnym planem zagospodarowania
  Tu nie wybieramy albo osiedle albo nic
  Wybieramy albo osiedle albo magazyny lub coś innego

 7. Całe 8,7% ze WSZYSTKICH mieszkańców jest na nie…
  No to rzeczywiście wiekszosc?
  Zacznijcie używać mózgu i kalkulatora, bo propaganda jak na paskach w TVP???

 8. Bedzię jak z torem dużo krzyku a blokowisko i tak powstało.

 9. Łudzicie się, że wynik referendum cokolwiek zmieni. MIeszkanko z rabatem piechotą nie chodzi. Adamowicz nie takie wygibasy ćwiczył w Gdańsku.

  • co prawda to prawda – widać było podczas referendum że żaden z radnych nie zabierał głosu w sprawie górek ! Ale po śmierci Adamowicza to pielgrzymki robili pod UM żeby sobie zdjęcia robić i na FB wstawiać !

 10. Przewidując przyszłość to teraz sie dopiero zacznie awantura. Społeczniaki nie odpuszczą, zacznie się blokowanie inwestycji, blokowanie placu budowy oraz pisma o kontrolę.

Z kraju