Mieszkańcy Lublina na NIE. Mało osób wzięło udział w referendum w sprawie Górek Czechowskich

Zdecydowana przewaga głosów na NIE w niedzielnym referendum w Lublinie. Pierwsze wyniki wskazują, że mieszkańcy, którzy wzięli w nim udział, nie chcą osiedla mieszkaniowego na Górkach Czechowskich.

W niedzielę o godzinie 21:00 zakończyło się pierwsze w historii Lublina lokalne referendum. Dotyczyło planów jednego z lubelskich developerów, który chce na części dawnego poligonu wojskowego wybudować osiedle mieszkaniowe. Do tego konieczne jest jednak wprowadzenie zmian w planie zagospodarowanie przestrzennego, który przewiduje w tym miejscu obiekty o charakterze sportowo usługowym oraz handlowym. Dodatkowo firma obiecała pozostałą cześć terenu zmienić w park naturalistyczny.

Mieszkańcy musieli odpowiedzieć na jedno pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym aby Gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportowo-rekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na nie więcej niż 30 ha terenu tzw. Górek Czechowskich, w zamian za sfinansowanie przez obecnego właściciela zagospodarowania pozostałych 75 ha tego terenu, jako zieleni publicznej (parku naturalistycznego), przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów i przekazanie go gminie Lublin?”.

Lokale wyborcze otworzone zostały o godzinie 7, nie było przypadków opóźnień. W trakcie referendum nie zanotowano także poważniejszych incydentów z nim związanych. Jedyne zgłoszenia dotyczyły niszczenia materiałów, w tym przypadku plakatów. Miały być one zrywane, na jednym z nich za pomocą farby w sprayu naniesiono obraźliwy napis. Łącznie do głosowania uprawnionych było ponad 260 tys. mieszkańców Lublina. Aby referendum było ważne, musiało w nim wziąć udział co najmniej 30 proc. z nich.

Wiadomo już, że frekwencja była bardzo niska i nie przekroczyła wymaganego progu minimalnego. Do godziny 17.00, swoje głosy oddało 8,86 uprawnionych do głosowania mieszkańców. Największe zainteresowanie referendum zanotowano na sąsiadującym z Górkami Czechowskimi Sławinie. W komisji nr 100 mieszczącej się w przedszkolu przy ul. Bogdanówka frekwencja wynosiła 31,61 proc. Praktycznie całkowity brak zainteresowania przyszłością tego terenu wyrazili z kolei mieszkańcy z rejonu ul. Turystycznej. W komisja nr 123 zlokalizowanej w GS w Wólce swoje głosy oddało zaledwie 0,41 proc. uprawnionych.

Zdecydowana większość mieszkańców Lublina, którzy wzięli udział w referendum, opowiedziała się przeciwko planom developera. Po podliczeniu głosów z 70 komisji wynika, że na NIE głosowało ok. 75 proc. zaś na Tak zaledwie 25 proc. z nich. Szczegółowe wyniki referendum poznamy rano.

(fot. lublin112.pl.)

Zobacz również

68 komentarzy

 1. Bardzo dobrze się stało, że pierwsze w historii Lublina referendum pokazało wolę mieszkańców a nie chciwość dewelopera i uległość rady miasta. Jeśli deweloper nie chce budować pod plan zagospodarowania przestrzennego powinien rozważyć sprzedaż tych terenów miastu. Mieszkańcy sami, choćby budżetem obywatelskim, i pomocą finansową miasta są w stanie stworzyć znacznie lepsze miejsce do rekreacji niż ,,naturalistyczny,, (cokolwiek w mniemaniu dewelopera to znaczy) park. Doskonałym przykałdem jest wąwóz Jana Pawła II.

  • trafnie powiedziane „uległość rady miasta”…. całe te ich sesje to jeden wielki cyrk i teatrzyk pod publiczkę. Obserwując generalnie politykę zarówno lokalną jak i tę ogólnokrajową, przestaję dziwić się rewolucjonistom np. komunistycznym w 1917 roku kiedy to wywlekali takich politykierów z betów prosto na bruk i kula w łeb… Być może politycy doprowadzą swoim działaniem kiedyś w przyszłości do tego samego bo gdzieś w ludziach systematycznie i powoli gromadzi się gniew i wystarczy jeden krewki który poruszy masy, historia to nieraz pokazała.

  • Referendum nieważne za mało osób głosowało nawet ci najbardziej zainteresowani bylo ich mało. Niech budują gdzie bogaci kupią kolejne mieszkania pod wynajem studentom a reszta na kredycie przez całe życie i dotego baba którą wkorw.. .

  • Raczej pokazało, że ludzie mają to gdzieś i to głęboko. Niech miasto robi co chce.

 2. Mają sondaż za pół miliona. Niech spróbują to olać.

 3. Hahaha… znakomite… wyniki pokazują jedno… spotkały się dwie grupy oszołomów i rozdmuchały sprawę do niespotykanych rozmiarów… miałem już dość słuchania o „płucach miasta” ktos teren kupił, jego sprawa, a miasto wyszło tu na największego niedorajdę!!!

  • Ktoś ten teren kupił i znał jego przeznaczanie. Miasto jedyne co robi to zapewnia możliwość wypowiedzenia się mieszkańcom, czy zgadzają się na plan developera. Niedorajdą nie jest tu nikt. Co najwyżej developera można nazwać cwaniakiem i manipulatorem.

  • ktoś kupił? ale czy sama sprzedaż i plan zagospodarowania był w porządku? to już Ciebie nie interesuje?
   Tak samo miasto sprzedało teren pod wybudowany przez prywatnego developera urząd gdzie jest teraz wydz. komunikacji i dowiedz się inteligencie ile miesięcznie nas wszystkich podatników kosztuje wynajmowanie/dzierżawa i po ilu latach miasto czyli my będziemy na minusie? To tak jakbyś sprzedał ziemię, na której jakaś firma wybuduje Ci dom, a potem będziesz płacił jej co miesiąc czynsz. Wiadomo, że na kilka lat to ok, ale po jakimś czasie okaże się, że jakby to był Twój dom to płaciłbyś tylko za zużycie mediów a tak dodatkowo czynsz, no i dodatkowo brak własności…

  • Mów co chcesz. Ale dla mnie, nie tyle wyniki co frekwencja mówi przede wszystkim to, że mieszkańcy mają głęboko w d…. co tam będzie się działo ?

   • Mieszkają ludzie w wynajmowanych mieszkaniach, mieszkają też w TBS’ach, biorą samochody w leasing czy też w abonamencie- to co ‚opłaca’ się innemu nie musi się ‚opłacać’ innemu, zależy jaki model biznesowy się przyjmie.

  • Oleją, bo niema 30%

  • Tu nawet nie o „płuca” chodzi. Tu chodzi o to, że ktoś kupił teren rekreacyjny za pół darmo, a później domagał się zmiany planu zagospodarowania, żeby bloki postawić. Jak kupujesz rower, to głupio później się dziwić, że to nie ścigawa za 50k, prawda?

   • A ile to jest według ciebie pół darmo?

   • Kuba bez głupiego uśmiechu na piwie

    Prawda jest taka, że przez tyle lat nic tam nie było, kupa chwastów, trochę pól uprawnych i góry błota, a po za tym nielegalne wysypisko smieci (chociaz teren wczesniej należał do innego właściciela). Aż tu nagle wjeżdża TBV i robi sie problem na skale całego miasta a nawet województwa. Nagle pojawia się też nagonka na UM, a prawda jest taka, że to Żuk obiecywał jakiś rok temu to całe referendum w sprawie górek.
    Może w takim razie lepiej by było zostawić dalej to śmietnisko w takim stanie jak jest, albo najlepiej sprzedać tym społecznikom za symboliczna złotówkę i niech sami się tym zajmują.

 4. Czyli obrońcy górek górą! Brawo.

  • Zainteresowani przybyli 8%
   Niezainteresowani 82%
   ma w d… e Górki Czechowskie
   Ot cała prawda 😉

   • Nie. Nie głosowanie oznaczało brak akceptacji dla zmiany planów. Czyli ci co nie głosowali byli jakby na nie bo za status quo

   • 8% to całkowita frekwencja, w okolicach górek była zdecydowanie wyższa a w dzielnicach z drugiego końca miasta niższa – proszę się domyślić dlaczego. Zastanawia mnie co stało się w twoich wyliczeniach z 10%, mam nadzieję że jesteś na etapie edukacji wczesnoszkolnej i nie masz praw wyborczych

  • Czyli obrońcy górek nie chcą parku na 70 hektarach.
   Może za „obrońcami górek” stoi inny deweloper, który chce wykorzystać cały teren na „blokowisko”.
   No i co???
   Brawo???

 5. I to za milion złotych!

 6. wróciła mi wiara w ludzi, a już się obawiałem, że nic nie da się zrobić z walcem, a jednak, gratulacje.. nie wiadomo jakby to poszło w internecie po wejściu acta2, ale póki co jest dobrze
  pamiętajmy jednak, że nie chcemy nie tylko osiedla, ale innych dziwnych inwestycji też… po prostu trzeba mądrych rozwiązań

 7. a tyle kasy poszło na reklamę tego cudnego parku , owieczki miały nawet tam biegać. Paliło się tam każdego dnia . Opłacić wszystko trzeba było . I co ? I nic. Referendum niewiążące ale mieszkańcy Lublina blokowiska TBV tam nie chcą.

 8. Sformułowanie „Zdecydowana większość mieszkańców Lublina opowiedziała się przeciwko planom developera” jest manipulacją faktami. Zdecydowana większość nie glosowala. Zdecydowana większość glosujacych byla przeciw.

  • Przypomnę tylko, że część środowisk protestujących przeciwko zabudowie Górek, zachęcało do bojkotu referendum. Tak czy inaczej brawo Lublin! Górki wietrznie zielone!

  • Mikroskopijna część była „ZA”.

 9. Czyli referendum jest nieważne i TBV zrobi co zechce . Trzeba było głosować a teraz se możecie gdybaćDziękuję dobranoc.

  • Referendum nieważne = Brak zmian w MPZP = jest tak jak było = zwycięstwo przeciwników.

  • wynik referendum

   Nie tyle TBV co Rada Miasta zrobi co zechce.
   Nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że mieszkańcy nie chcieli bloków na 30 hektarach.
   A może nie chcieli parku na 70 ha?
   I plan zostanie zmieniony na:
   70 ha – budownictwo mieszkaniowe
   A pozostałe 30ha na… zabudowę usługową, komercyjną i sportowo-rekreacyjną 🙂
   Mogą to zrobić?
   Oczywiście, że mogą 🙂
   I co? Zmieni wam się opcja przy następnych wyborach samorządowych?
   Tylko będzie „po ptokach” a nowi radni i tak będą zadowoleni, że będą pieniądze do miejskiej kasy.
   Bloków przecież nikt nie wyburzy…

  • Masz (prawie) rację. Myślisz, że Rada Miasta w tej sytuacji pozwoli sobie na zmianę MPZP? Myślę, że gdyby referendum było nieważne i większość głosujących mieszkańców była za zmianą, już byłoby pozamiatane. W obecnej sytuacji nikt się jednak nie podłoży. Przecież to samobójstwo polityczne. 🙂

   • Różnie może być przy tak dużych pieniądzach, może być jakieś zaniedbanie na korzyść developera – Żuka i reszta łasa jest na pieniądze – co było widać po zwołanym referendum za 500tys. co prawda za nasze podatników – ale widać jakie było duże parcie na „parę złotych” od TBV.

  • TBV „se nie zrobi co chce” bo musi poruszać się w ramach istniejącego planu.

 10. Gratuluje, bardzo sie ciesze mam nadzieje ze w innych kluczowych kwestiach dla dobra mieszkancow i dobra kraju, rowniez bedziemy potrafili sie zjednoczyc. Pozdrawiam

 11. O tak najpewniej referendum będzie nieważne 🙂 a na górkach powstanie osiedle pytanie w jakiej formie. Równie dobrze mogą powstać składowiska odpadów komunalnych bo teren jest pod usługi. Szkoda że obrońcy tego śmietnika nie chcieli kupić terenu id tbv i problem sam by się rozwiązał 🙂

 12. Nie bez powodu w całej Polsce ten region nazywa się burakolandia…
  Nazwa bynajmniej nie od rodzaju uprawianej rośliny.
  80% z Was krzykacze jest z poza Lublina. Do niedawna wychodki przy chałupach mieliście a teraz wielcy z Was ekolodzy. Pomieszkaliście trochę w mieście i Wam się wieśniactwo zapomniało? A guzik prawda!
  To, że tak rozdmuchujecie takie sprawy świadczy o tym, że się jednak nie zapomniało!
  U siebie na wsi to byście zabili sztachetą za garść ziemi! A trzeba było kupić sobie Górki Czechowskie a nie teraz zamęt robić!
  Od kilkunastu lat płoną te górki a wraz z nimi wszystko co tam żyje. A żyje, bo się wprowadziło na ten poligon tak jak Wy z okolicznych wiosek…
  Jedyny humanitarny sposób to zagospodarowanie tego terenu. Wtedy zwierzyna sobie pójdzie tam skąd przyszła. Szkoda, że z Wami tak się nie da zrobić… Bo niestety, to Wasze szczeniaki podpalają te tereny od lat!!!
  TBV rób swoje! Mam nadzieję, że te chaszcze znikną z tamtąd na zawsze a wiejscy krzykacze i pseudo ekolodzy nie będą ujadać!

 13. Jaki interes miał tu proboszcz?

  Będziemy pamiętać parafię bizancjum Trójcy Świętej przy Nałęczowskiej 94 – na ogrodzeniu jest kilka banerów TBV agitujących na TAK. Jaki interes miał tu proboszcz???

  • Jak to w businesie miasto może złożyć swoją ofertę na przejęcie reszty terenu bez warunków zabudowy za oferowaną 1zł od firmy TBV – nie zawsze w buisnesie się zarabia !

  • Proboszcz dostał albo obiecano 100tys na witraż do nowego Kościoła – bardzo źle zrobił że zabrał się za agitację na korzyść TBV – ja jestem tylko ciekaw czy dostał przelew przed referendum – czy miał dostać po referendum !
   Moim zdaniem TBV powinno nie dać darowizny – Proboszcz by dostał należytą nauczkę !

 14. Zmarnowali pół miliona złotych licząc na to że prywatne interesy i chęć zysku wezmą górę. Tak rada miasta załatwia sprawę a najgorsze jest to że głęboko mieli w d….. całe te wybory bo liczyli że będą nieważne i zrobią to co im się będzie opłacało. Te wybory i koszty z nim związane były tylko po to żeby prezydent Lublina i rada miasta mogła podjąć decyzje za mieszkańców. Zyski ze zmiany planu zagospodarowania będą tak ogromne że bez problemu starczy kasy żeby się podzielić jak zwykle z tymi co decydują. Dokładnie tak samo się stało z terenem po torze gokartowym który był przeznaczony pod obiekty sportowe a pozwolili wybudować bloki. Ciekaw jestem co teraz wymyślą żeby te kilkanaście tysięcy ludzi które wypowiedziało się za NIE nie zrobiło rozróby z powodu ignorancji ich głosu. Większość ludzi ma gdzieś co będzie na górkach Czechowskich bo jak ktoś mieszka nad zalewem to co go interesuje zupełnie inna część miasta. Mieszkańcy z dzielnic przylegających stanowczo powiedzieli NIE tym planom bo one bezpośrednio będą dotyczyć ich życia. Ta cała akcja reklamowa nie była po to żeby ludzie zagłosowali za zmianą planów tylko po to żeby rada miasta miała zabezpieczone tyłki gdy oleją głosujących. Skoro deweloper chciał znać opinie mieszkańców na temat co powinno powstać na tym terenie to sam powinien zapłacić za głosowanie a nie my z budżetu miasta. Jego prywatny interes a my płacimy.

 15. lublinianin mieszkający za granicą

  No to lublinianie popisaliście się nie ma co. Tyle było gadania i szumu z tym i co ano jak zwykle polskie gów….o. Teraz wybudują jak zechcą i ….. słusznie bo referendum bedzie nieważne. I to na norach susła czy chomika chronionego lub nie ,buhahahahaha

 16. Ktoś kupił teren pod konkretny cel , skoro miasto blokuje realizację to wszyscy mieszkańcy złożą się na odszkodowanie . Lepsze osiedle niż co roku palące się trawy .

  • Zanim następnym razem zaczniesz pleść bzdury – doedukuj się. Ktoś kupił tereny rekreacyjne za pół darmo i teraz domaga się zmian w planie, żeby bloki tam pobudować? To raczej firma powinna dopłacić miastu jak za teren pod zabudowę mieszkaniową – wówczas nie miałbym nic przeciwko osiedlu.

   • Niech zostanie tak jak było

    Za pół darmo? Kwota za górki była wielokrotnością najwyższej w historii wygranej w dużego lotka! Za pół darmo to kupiło echo z kielc kilkanaście lat temu, tbv zapłaciło rynkową cenę, wcale nie niską. Życzyłbym wszystkim protestującym, żeby już zawsze na górkach był taki bur del jak jest- menelnia i wylęgarnia komarów. Boli was, że wojtek dz ma dziś szansę uczciwie zarobić? Jakie to polskie. Wasze niedoczekanie ekoterroryści. Jeśli nie bloki, to hale sportowe, hotele itp, tyle że parku z owieczkami nie będzie. Jak się kupuje pół lublina to ma się prawo oczekiwać od władz i organizacji referendum i patrzenia przychylnym okiem. Nie ma w tym nic korupcyjnego. Trzymam kciuki za tbv i urzędasów, żeby nie dali się zaszczuć tej nagonce oszołomionych zwolenników corocznych pożarów i potłuczonych butelek

 17. pisipotojednozlo

  nikt się mieszkańców Wrotkowa nie pytał czy chce mieć wieśniackie blokowiska os. Słonecznego nad Zalewem. Nikt się nie pytał mieszkańców czy teren przeznaczony pod budowę szkoły można wybudować kościół!!!!!!!!!

 18. To nie jest żadna obrona górek, gdzie jest totalny syf i pożary. To jest sprzeciw dla zasady żeby developer się nie obłowił. Protestuje sfrustrowana grupa oszołomów i nieudaczników życiowych.

  • ton wypowiedzi świadczy że jesteś sfrustrowanym oszołomem i nieudacznikiem życiowym

  • Żeby deweloper się nie obłowił? Skoro kupił teren pod park, to niech buduje park. A bloki stawia na terenie za który zapłacił jak za teren pod bloki. A nie lata, żeby teraz plan zmieniać, bo za pół darmo kupione. Gdyby zapłacił jak za teren pod zabudowę, można by było np. zrobić chodniki tam gdzie ich nie ma, a aktualnie brakuje pieniędzy. Z jakiej paki miast ma wspomagać w ten sposób prywatną firmę kosztem budżetu miasta – czytaj: mieszkańców?

 19. Co nas mieszkancow okolic Starego Gaju interesuja Gorki?

 20. Śmieszne małe ludziki odtrąbiły zwycięstwo nad paskudnym i nikczemnym deweloperem, a frekwencji było tyle co kot napłakał i zapewne referendum okaże się nieważne. Na miejscu TBV postawiłbym tam najtańsze i najbrzydsze mieszkania jakie się da, żeby sprowadziła się tam największa patologia i menty z całego regionu. Jak „lokalni miłośnicy górek” będą się bali wyjść z domu do sklepu po 18 to im się front odwróci. Standard Lubelski: po co komu nowe mieszkania i park skoro można mieć chaszcze po kolana lub nowe centrum handlowe. Przecież milion galerii na 1 mieszkańca jest super rozwiązanie. Jest gdzie pójść pochodzić w weekend, może jakaś szmata w przecenie się trafi. I od razu prestiż większy jak się mieszka blisko centrum spotkania kultury wiejskiej. Polska to jednak kraj chlewny: byleby swoje koryto mieć blisko i wystarczająco głośno kwiczeć żeby nikt mi go nie zabrał.

  • A ty coś taki sfrustrowany, baranku?

  • Skoro chaszcze i syf, to należy obciążyć dewelopera. Nie wiesz dziecko, że za czystość na swoim terenie odpowiada właściciel? A jak się kupuje tereny rekreacyjne, to się na nich robi park, a nie krzyczy się później, że chce się bloki stawiać. Teren pod bloki kosztowałby dewelopera „trochę” więcej niż tereny rekreacyjne.

  • Właśnie kiedy deweloper chce zrobić porządek i zagospodarować teren, to lecisz i pikietujesz, że wolisz chaszcze i hodowlę chomika krzywonogiego, czy innego gówna które tam w trawie piszczy. A to, że teren miał być pod inny typ zagospodarowania, a deweloper chce to zmienić i urząd nie widzi problemu, to raczej nie temat do dewelopera, a do urzędników którzy klepneli papier. Czemu nie zabierzesz się z resztą zainteresowanych i nie pójdziesz pod gabinet prezydenta lub do urzędu miasta pokrzyczeć i potupać nóżką, a nie robicie burze medialną jak wam jest źle i koniec końców kasa z kieszeni podatników poszła, a wy dalej będziecie płakać, że teraz trzeba będzie po piesku posprzątać w parku, a nie zostawiać jak to można było w krzaczkach zrobić. Jestem ciekaw co następne: może Uwaga w TVN lub pismo do parlamentu europejskiego, że niezbywalne prawo psów do srania w dogodnych warunkach zostało naruszone?

 21. Rada miasta dostała jasny przekaz od mieszkańców. Są na NIE!
  Ciekawe jaki teraz, wspólnie z deweloperem znajdą sposób aby jednak te bloki postawić?

  Mam nadzieję, że temat zostanie ogłoszony na kolejne 10 lat, a właściciel terenu weźmie się za sprzątanie terenu górek.

 22. Ciekawy chyba nie zauważyłeś, że w referendum wzięło udział tylko 8 procent uprawnionych. To nie znaczy że mieszkańcy są na nie Mnie pomysł zagospodarowania największego śmietniska w Lublinie przez TBV akurat bardzo się podoba.

  • Z tym nickiem to i dom uciech by ci pasował.

   • Pytanie dotyczyło czy jesteś ZA zmianą MPZP a nie czy jestes za pozostawieniem takiego MPZP jaki dotychczas obowiązuje!! Nie było frekwencji czyli mieszkańcy nie są za zmianą planu.

  • Ok, tylko niech zapłaci za ten teren, jak za teren pod zabudowę mieszkaniową. Nie widzę powodu, żeby mieszkańcy mieli wspomagać akurat TBV. Kupić za grosze i potem zarabiać na przekształceniach? Niech na przekształceniu zarobi miasto a nie deweloper.

  • https://www.youtube.com/watch?v=NqTzKQn_NzI to jest film z drona proszę pokazać mi tam śmietnisko i przestać powtarzać zmanipulowane informację, nie byłaś nigdy i gadasz o jakimś śmietnisku

 23. nawet na głosowanie tym matołom nie chciało się iść, banda pijaków

  • A po co mam z domu wychodzić w niedziele jak sklepy pozamykane? Zapasy alko zrobiłem w sobotę to nie miałem potrzeby, inaczej to bym się wynurzył i zahaczył o lokal.

   • Wielu świadomie nie poszło by zaniżyć frekwencję. Głosowanie na tak wspierało wersje developera, na nie wersję za dotychczasowym planem tj 30 ha zabudowy hale, biura a brak wymaganej frekwencji pozostawienie górek w obecnym stanie

 24. chomik europejski vs developer…

  narazie dom chomikow jest uratowany 😉

 25. Ktoś wie po ile będzie za M/2 mieszkania, planuje po slubie zakupić mieszkanko w malowniczej okolicy

 26. Przecież tbv nie kupiło terenu od miasta….miasto już dawno miało możliwość wybudowania tam parku..ale teraz nie zrobiło
  Jeżeli nie wybudują tam osiedla to walną nam tam supermarket albo magazyny

  ..nie wiem co lepsze?
  To jest prywatną własność z konkretnym planem zagospodarowania
  Tu nie wybieramy albo osiedle albo nic
  Wybieramy albo osiedle albo magazyny lub coś innego

 27. Całe 8,7% ze WSZYSTKICH mieszkańców jest na nie…
  No to rzeczywiście wiekszosc?
  Zacznijcie używać mózgu i kalkulatora, bo propaganda jak na paskach w TVP???

 28. Bedzię jak z torem dużo krzyku a blokowisko i tak powstało.

 29. Łudzicie się, że wynik referendum cokolwiek zmieni. MIeszkanko z rabatem piechotą nie chodzi. Adamowicz nie takie wygibasy ćwiczył w Gdańsku.

  • co prawda to prawda – widać było podczas referendum że żaden z radnych nie zabierał głosu w sprawie górek ! Ale po śmierci Adamowicza to pielgrzymki robili pod UM żeby sobie zdjęcia robić i na FB wstawiać !

 30. Przewidując przyszłość to teraz sie dopiero zacznie awantura. Społeczniaki nie odpuszczą, zacznie się blokowanie inwestycji, blokowanie placu budowy oraz pisma o kontrolę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9564zł -0.21%
  • GBP 4.9886zł -0.11%
  • EUR 4.4745zł 0%
  • CHF 4.2006zł -0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka