Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy Kazimierza Dolnego zjedli wspólną kolację na rynku

Mieszkańcy Kazimierza Dolnego (i nie tylko oni) spotkali się przy jednym stole, na wspólnej kolacji na środku kazimierskiego rynku. To oddolna inicjatywa, która powstała dzięki Fundacji KZMRZ Michała Stachyry.

Wczoraj wieczorem na środku kazimierskiego rynku stanął ogromny stół, a przy nim krzesła. Na stole zaś znalazły się talerze, sztućce, jedzenie i świece. Tak rozpoczęła się wspólna kolacja, w której mogli wziąć udział mieszkańcy Kazimierza Dolnego i nie tylko.

– Zapraszam na oddolną inicjatywę mieszkańców Kazimierza i spotkajmy się wszyscy przy jednym stole. Zaproszeni są wszyscy! Będzie jedzenie, będą stoły, będą krzesła dla wszystkich. Weźcie tylko proszę jeśli możecie sztućce, talerze – zachęcał organizator przedsięwzięcia Michał Stachyra z Fundacji KZMRZ z Kazimierza Dolnego.

Kolacja była otwarta, tak dla mieszkańców, jak i dla wszystkich chętnych. Mieszkańcy Kazimierza Dolnego skorzystali z zaproszenie i wspólnie usiedli przy jednym stole, a następnie biesiadowali tak do późnych godzin nocnych. Jak nam przekazano, potrawy na to niezwykłe wydarzenie przekazały kazimierskie restauracje, którym po weekendzie pozostały nadwyżki i aby ich nie marnować, można je było wczoraj skonsumować.

Fundacja KZMRZ to projekt Michała Stachyry. Fundacja zajmuje się animacją życia kulturalnego w mieście Kazimierz Dolny. Współpracuje z artystami i ośrodkami kultury z Polski i zza granicy. Organizuje warsztaty, koncerty, wystawy, happeningi i przedstawienia teatralne.

(fot. Piotr Żółkiewski Podejrzane piękno Kazimierza)

13 komentarzy

 1. … wszyscy 7…?

  • A kiedyś tam był parking. Rynek Główny w Kazimierzu Dolnym to kolejny dowód na lewackie zabieranie przestrzeni parkującym samochodom. To miasto niemal wymarło. Żyje w 7 osób, jak ktoś przytomnie zauważył, a turystów jest jak na lekarstwo. Pochodzić można sobie po lesie, a zaparkować gdzieś trzeba.

   • tam jest 8 osób, jeden schował się za kwiatkiem. Nie wliczając tych dwóch co idą w tle i tych co siedzą pod parasolami w barze. Kiedyś to tam były cyganki, dziś prawdziwych cyganów już nie ma…

 2. wydało się! w Kazimierzu mieszka kilka osób, reszta to pracownicy turystyczno-gastronomiczni…

 3. jak ci ludzie są próżni w tym Kazimierzu myślą o sobie ze są w mieście a tam tylko brud i nie ma żadnych świateł na ulicach rynek nieoświetlony bo szkoda grupa ludzi zacofanych myślą ze są wyjątkowi a tak naprawdę są ubodzy w swoim myśleniu

 4. Dla kowidian to pewnie nie do pomyślenia….ała nie w szczepionkę.

 5. Seba - ojciec Frania

  Szkoda że wiedziałem o tej kolacji bo byśmy z Karyną i bombelkami na dwa autokary przyjechali na darmową wyżerkę, bo ona nam nie należała tak jak pińcet plus i wszystkie zasiłki.

 6. Lepiej niech zrobią drogę asfaltowa na prom przy wisle albo krakowskiej a nie dziury na dziurze …nie wspominając o tym ze kase za parkingi trzepia i takie doly wstyddd

 7. 50 zl za parkingi pol stówki, a drogi na prom jak nie było tak nie ma …. ciekawe jaka trawa na wałach??

 8. Piękny pan ja powróżyć.

Z kraju