690 680 960

Mieszkańcy od kilkunastu lat apelowali o budowę chodnika. Niebawem ruszą prace (zdjęcia)

Ponad milion złotych będzie kosztował chodnik wraz ze ścieżką rowerową, który zostanie poprowadzony od Opola Lubelskiego do miejscowości Elżbieta. W kolejnych latach ciąg pieszo-rowerowy będzie wydłużany.

Po wielu latach apeli i starań, w końcu poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości Elżbieta i Ożarów w gminie Opole Lubelskie. Przed budynkiem świetlicy wiejskiej w Elżbiecie podpisana została bowiem umowa na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej 824.

Inwestycja podzielona została na trzy etapy, w pierwszym z nich, który ma się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca, powstanie odcinek o długości 868 m, który zaczynał się będzie od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 747. Całkowity koszt zadania wyniesie ponad milion złotych, sfinansują je wspólnie Województwo Lubelskie oraz gmina Opole Lubelskie.

Wykonawcą prac jest firma Strabag. Jak wyjaśniał Marcin Zieliński, dyrektor lubelskiego oddziału firmy, ciąg pieszo-rowerowy powinien być gotowy w ciągu czterech miesięcy. W kolejnych dwóch etapach tej inwestycji, które będą realizowane w latach 2022 i 2023 chodnik wraz ze ścieżką rowerową zostaną przedłużone o kolejne 2,3 km w kierunku Ożarowa.

(fot. UG Opole Lubelskie)

6 komentarzy

 1. coś co jest podstawą w normalnym funkcjonowaniu włodarzę robią z tego wielkie halo a nie skupiają się na konkretnych problemach ochrony zdrowia szkolnictwu czy bezpieczeństwu po 15 w Oplu Lubelskiem to puste reklamówki na ulicach hulają jak na dzikim zachodzie tam się nic nie dzieje tylko każdy żyje z dnia na dzień gdzie te inwestycje w infrastrukturę przemysłową firmy ledwo ciągną nie ma pracy czekam na kolejne przedwyborcze obietnice dalej głosować na

 2. Widzę, że maja namiot na okoliczność podpisania każdej pier…oły – ciekawe czy na zimę maja specjalny „blaszak” ???

 3. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  Ach, gdzie te czasy kiedy szosom se można było bezpiecznie iść i iść, a teraz te te różne taksówki i pekaesy pendzom, aż strach z domu nosa wyścibić… jak sie nie ma chodnika pod nosem…

 4. Słuszną linię ma Władza.

 5. Romek ..ebać pis

  nagroda ża to że glosowali na komunistow

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!