Mieszkał w garażu, doszło do pożaru. Nie żyje 67-latek

Niespokojnie przebiegała Wigilia dla kraśnickich strażaków. W dwóch pożarach i wypadku zginęła jedna osoba, pięć zostało poszkodowanych.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w Wigilijną noc o godzinie 23:45. Straż pożarna została powiadomiona o pożarze garażu w miejscowości Pasieka w powiecie kraśnickim. Na miejsce zadysponowano jednostki PSP i OSP. W trakcie akcji gaśniczej ratownicy zostali poinformowani, że w budynku może znajdować się mężczyzna, który w nim mieszkał. Po ugaszeniu ognia ratownicy znaleźli w pogorzelisku zwłoki 67-latka. Jak wstępnie ustalono, ogień mógł się rozprzestrzenić od pieca typu koza, którym ogrzewany był garaż.

To nie jedyne zdarzenie, w jakim musieli interweniować kraśniccy strażacy w wigilijną noc. O godzinie 23:02 otrzymali informację o wypadku w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. W wypadku poszkodowanych zostało pięć osób. Dwie z nich, z najpoważniejszymi obrażeniami ciała, przetransportowano do szpitali w Lublinie.

Z kolei o godzinie 06:37 mieszkańcy bloku przy al. Niepodległości powiadomili o pożarze. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali duże zadymienie na klatce schodowej czteropiętrowego budynku wielorodzinnego. Jak się okazało, pożar miał miejsce w piwnicy. Po ugaszeniu ognia i przewietrzeniu pomieszczeń działania zostały zakończone. Tym razem w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

 1. W zeszłym roku był podobny przypadek — bylejakości polskiej ciąg dalszy bez względu na powód z jakiego dziadek mieszkał garażu w którym nie powinien.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja