Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mięso kurczaka wycofane ze sklepów sieci Biedronka. Sprawdź o jakie produkty chodzi (zdjęcia)

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Dotyczy ono wycofania jednej partii produktów: świeża ćwiartka kurczaka oraz świeży filet z piersi kurczaka ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis.

W wyniku przeprowadzonych badań właścicielskich firmy Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o. wykryto Salmonella Enteritidis w tuszach drobiowych, z których wyprodukowano elementy mięsa drobiowego.

Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Szczegóły dotyczące produktów:

– świeża ćwiartka Vacum – numer partii: 215622 – data przydatności do spożycia 10.04.2022
Mięso kurczaka wycofane ze sklepów sieci Biedronka. Sprawdź o jakie produkty chodzi (zdjęcia)

– świeży filet z piersi kurczaka map – numer partii: 215622 – data przydatności do spożycia 11.04.2022
Mięso kurczaka wycofane ze sklepów sieci Biedronka. Sprawdź o jakie produkty chodzi (zdjęcia)

Producent: Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o. ul. Powstańców 19, 86-050 Solec Kujawski, WNI 04037108. Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn. Wspomniane partie produktu dostarczono jedynie do sklepów zasilanych przez centra dystrybucyjne w Grudziądzu, Gdańsku i Lubinie.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Jeronimo Martins Polska S.A. podjęło decyzję o wycofaniu produktów i poinformowaniu klientów o szkodliwych produktach przez wywieszenie komunikatu w sklepach. Wydano decyzję nakazującą wycofanie kwestionowanego mięsa z obrotu oraz zobowiązano producenta do podjęcia kroków zapobiegających zanieczyszczenie produktów. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktów z partii wskazanej w komunikacie, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

(fot. GIS)

10 komentarzy

  1. A gdzie informacja o możliwości przyniesienia bubla do sklepu i zwrocie pieniędzy? Bo „kup i wyrzuć” jest bardzo na rękę i dla producenta i dla sklepu – tylko nie dla klienta.

  2. Kurczaki to najgorszy syf.

    • masz racje , ja to z klopa nie zchodze po nich i dlatego nie jem , czesto też pracownicy sie zarażają syfem

  3. To jest jakaś bzdura. Zły wynik badania właścicielskiego nigdy nie spowoduje nagłaśniania tylko szybkie i ciche wycofanie z handlu. Zdjąć z półek sklepowych można szybciej niż ułożyć to samo na nich. To nagłośnienie jest tylko w tym celu żeby towar umieścić w innym miejscu. Każdy cywilizowany człowiek mięso je po obróbce cieplnej.

  4. Co czuć, podczas gotowania świeżego kurczaka z marketu?
    Go.. O.
    Tak właśnie, śmierdzi kałem, jak z kibla po dwójce.
    Nieraz żonę ochrzanilem, żeby psikala odświeżaczem, jak sraki dostanie, a ona ze w WC nawet nie była, kurczaka gotuje. Jprd,syf. Ale żre się, bo co mamy żreć. Bida

  5. Ten drobex to chała i na odwal się nie pierwszy raz z ich jakością jest nie ten teges!

  6. Widać firma nie ma wystarczających układów i znalazł się ktoś „lepszy ci zdrowe kurczaki po taniości produkuje” 😉

Z kraju