690 680 960

Mięso kurczaka wycofane ze sklepów sieci Biedronka. Sprawdź o jakie produkty chodzi (zdjęcia)

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Dotyczy ono wycofania jednej partii produktów: świeża ćwiartka kurczaka oraz świeży filet z piersi kurczaka ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis.

W wyniku przeprowadzonych badań właścicielskich firmy Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o. wykryto Salmonella Enteritidis w tuszach drobiowych, z których wyprodukowano elementy mięsa drobiowego.

Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Szczegóły dotyczące produktów:

– świeża ćwiartka Vacum – numer partii: 215622 – data przydatności do spożycia 10.04.2022
Mięso kurczaka wycofane ze sklepów sieci Biedronka. Sprawdź o jakie produkty chodzi (zdjęcia)

– świeży filet z piersi kurczaka map – numer partii: 215622 – data przydatności do spożycia 11.04.2022
Mięso kurczaka wycofane ze sklepów sieci Biedronka. Sprawdź o jakie produkty chodzi (zdjęcia)

Producent: Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o. ul. Powstańców 19, 86-050 Solec Kujawski, WNI 04037108. Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn. Wspomniane partie produktu dostarczono jedynie do sklepów zasilanych przez centra dystrybucyjne w Grudziądzu, Gdańsku i Lubinie.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Jeronimo Martins Polska S.A. podjęło decyzję o wycofaniu produktów i poinformowaniu klientów o szkodliwych produktach przez wywieszenie komunikatu w sklepach. Wydano decyzję nakazującą wycofanie kwestionowanego mięsa z obrotu oraz zobowiązano producenta do podjęcia kroków zapobiegających zanieczyszczenie produktów. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktów z partii wskazanej w komunikacie, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

(fot. GIS)

10 komentarzy

 1. A gdzie informacja o możliwości przyniesienia bubla do sklepu i zwrocie pieniędzy? Bo „kup i wyrzuć” jest bardzo na rękę i dla producenta i dla sklepu – tylko nie dla klienta.

 2. Kurczaki to najgorszy syf.

  • masz racje , ja to z klopa nie zchodze po nich i dlatego nie jem , czesto też pracownicy sie zarażają syfem

 3. To jest jakaś bzdura. Zły wynik badania właścicielskiego nigdy nie spowoduje nagłaśniania tylko szybkie i ciche wycofanie z handlu. Zdjąć z półek sklepowych można szybciej niż ułożyć to samo na nich. To nagłośnienie jest tylko w tym celu żeby towar umieścić w innym miejscu. Każdy cywilizowany człowiek mięso je po obróbce cieplnej.

 4. Co czuć, podczas gotowania świeżego kurczaka z marketu?
  Go.. O.
  Tak właśnie, śmierdzi kałem, jak z kibla po dwójce.
  Nieraz żonę ochrzanilem, żeby psikala odświeżaczem, jak sraki dostanie, a ona ze w WC nawet nie była, kurczaka gotuje. Jprd,syf. Ale żre się, bo co mamy żreć. Bida

 5. Ten drobex to chała i na odwal się nie pierwszy raz z ich jakością jest nie ten teges!

 6. Widać firma nie ma wystarczających układów i znalazł się ktoś „lepszy ci zdrowe kurczaki po taniości produkuje” 😉

Kursy walut

 • USD 4.4062zł 1.01%
 • GBP 5.3631zł 1.2%
 • EUR 4.634zł 0.6%
 • CHF 4.7973zł 0.8%

Polub nas