Za dwa miesiące droga dla rowerów wokół Zalewu Zemborzyckiego będzie gotowa. Trwa budowa brakującego odcinka

Po wielu latach oczekiwań, ruszyły prace związane z dokończeniem drogi dla rowerzystów biegnącej wokół Zalewu Zemborzyckiego. Brakujący odcinek ma być gotowy za dwa miesiące.

Pod koniec października ma być gotowa droga rowerowa jaka właśnie powstaje wzdłuż ulicy Osmolickiej w Lublinie. Dzięki niej domknięta zostanie 12 km pętla rowerowa wokół Zalewu Zemborzyckiego. Najbardziej zaawansowane prace widać od strony ośrodka Wrotków, gdzie układane są już krawężniki i podbudowa pod nawierzchnię. Z drugiej strony przygotowano jedynie plac budowy usuwając drzewa i nawożąc ziemię, która posłuży do wyrównania terenu.

O ten odcinek od lat apelowali rowerzyści. Aby objechać zalew dookoła brakowało właśnie tego krótkiego odcinka. A okolice Zalewu Zemborzyckiego od lat są jednym z bardziej popularnych miejsc wśród lubelskich rowerzystów. Pomimo, że obiecywano kolejne terminy, kiedy budowa miała się rozpocząć, długo z inwestycją nic nie ruszało. W końcu jednak Zarząd Dróg i Mostów w czerwcu ogłosił przetarg na budowę brakującego odcinka drogi rowerowej.

Z proponowanych dwóch wariantów przebiegu trasy, zrezygnowano z szutrowej ścieżki bliżej zalewu na rzecz tej bitumicznej wytyczonej wzdłuż ulicy. Dwukierunkowa droga rowerowa będzie miała długość 1,23 km i szerokość 2,5 m. Jej konstrukcja zostanie wzmocniona 3 cm warstwą wiążącą, na której ułożona zostanie tej samej grubości warstwa ścieralna z betonu asfaltowego. Prace mają się zakończyć pod koniec października.

(fot. lublin112)
2016-08-25 19:31:53

25 komentarzy

 1. Ścieżkę dla rowerów robią , ale pętli dla autobusów to już nie mogli zmodernizować . Ech , jak zwykle – pod wybory.

 2. Widać postępy prac, ale mnie interesuje, jaki będzie przebieg tej DDR pomiędzy zajezdnią autobusową a skrzyżowaniem Osmolicka/Zemborzycka/Żeglarska. Czy za zajezdnią połączą budowaną DDR z tą biegnącą przez las, czy też za zajezdnią ta DDR będzie nadal biegła wzdłuż jezdni? No bo jeśli ten pierwszy wariant, to odcinek przez las nie za bardzo nadaje się dla rowerów szosowych, których coraz więcej śmiga nad Zalewem.

  • Robotnicy wykonujący odcinek przy pętli autobusowej mówili że będzie skręcać w prawo , potem w lewo i potem dwa razy w prawo , a pod koniec ścieżki dwa razy w lewo i na szagę przez las .

 3. Idealnie. Pier …… lnę sobie rundkę wokół zalewu na wszystkich świętych.

 4. Naprawdę nie lubię narzekać, ale… Drogę dla rowerów najlepiej otworzyć na zimę. Kompletnie bez sensu było to zrobić wiosną…

 5. No i szkoda, że zrezygnowali z tej bliżej zalewu. Jazda wzdłuż tej ulicy to średnia przyjemność. Jakoś kumulują się tam kretyni drogowi, czy co?

 6. obudzili sie?! Zuk znowu kombinuje,

  • Nie robią – źle, Żuk kombinuje.
   Robią – źle, Żuk znowu kombinuje.
   Na takie marudzenie dobre czopki… przeczyszczające.

 7. Ścieżkę dla rowerów budują oczywiście bo znalazły się na to pieniądze. Szkoda tylko,że nie znalazły się pieniądze na remont tych wertepów od prawiednik do Lublina, żeby tym tysiącom ludzi którzy codziennie pokonują tą drogę samochodami w ta i spowrotem łby się od dołów nie poobrywały!

  • A ja bym ja jeszcze bardziej podziurawił, bo jak zrobią równą, to się pozabijają.

  • Za ścieżkę odpowiada UM Lublin, za drogę zarząd dróg powiatowych… dwa różne podmioty. Jeden kasę ma, drugi ma was w d…

 8. Super – chyba na Boże Narodzenie otworzą to będzie ścieżka dla narciarzy … raczej 😛 A może lepiej niech do wiosny poczekają ???

 9. Czy ktoś wie, co to za droga czy coś podobnego powstaje przy Osmolickiej jak się jedzie w stronę Lublina, jakieś 200m od Cienistej, z prawej strony? Akurat jest tam taka długa wycinka i codziennie widać jak ciężarówki wysypują tam tony żwiru.

  • Do roboty a nie biadolić wam nigdy nic nie pasuje rowerki stacjonarne i w domu jeździć SZKODA drzew mogło przez Lasek to lecieć

 10. Szkoda że nad Bystrzycą na Kalinie zrobili taki fajans i zamiast zrobić nową nawierzchnię to tylko załatali dziury – teraz się o wiele lepiej jeździ … (sarkazm)

 11. Denerwują mnie te ścieżki rowerowe. Nic tylko ścieżki i ścieżki

 12. Ja mam pytanie dlaczego rowerzyści pedału po ulicach jak jest obok sciezka rowerowa. Częsty widok np. na ulicy Jana Pawła II?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9666zł -0.06%
  • GBP 4.9699zł 0.41%
  • EUR 4.4739zł 0.06%
  • CHF 4.2121zł 0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”