690 680 960

Mieli zbudować pawilon handlowy, powstała myjnia. Mieszkańcy nie kryją zdenerwowania inwestycją

W środku osiedla, na sklepowym parkingu, zbudowana została myjnia samochodowa. Mieszkańcy podejrzewają, iż obiekt powstał nielegalnie. Wskazują jednocześnie obawy, na uciążliwości, jakie będzie generować.

Przed budynkiem sklepu Stokrotka przy ul. Ametystowej w Lublinie powstała samoobsługowa myjnia samochodowa. Jej budowa mocno zdziwiła mieszkańców. Wszystko dlatego, że kiedy rozpoczęły się prace i ustawiono ogrodzenie zabezpieczające, na tablicy znajdowała się informacja, iż powstaje tam pawilon handlowy. Z biegiem czasu pojawiła się jednak charakterystyczna konstrukcja wskazująca na zupełnie inne przeznaczenie obiektu.

Wiele osób zaczęło wskazywać, że myjnia została zbudowana nielegalnie. Z kolei mieszkańcy sąsiednich bloków obawiają się licznych uciążliwości z jej strony. Przede wszystkim chodzi o hałas. Zwłaszcza, że obiekt będzie czynny całą dobę.

– Nie oszukujmy się, tam zamontowane są maszyny, które generować będą hałas. Z obu stron są bloki oddalone od myjni o zaledwie 25 metrów. O ile jeszcze w zimie może to nie stanowić problemu, jednak w cieplejszych miesiącach, kiedy w mieszkaniach otwierane są okna, z pewnością obiekt w mniejszym lub większym stopniu będzie doskwierał – wyjaśnia pani Elżbieta.

Kolejnym problemem, na jaki wskazują mieszkańcy, jest zlokalizowanie myjni na terenie parkingu, przez co zmniejszona została liczba miejsc parkingowych.

– Przed laty, kiedy budowano Stokrotkę, inwestor uzyskał zgodę na inwestycję tylko dlatego, że udostępnił miejsca parkingowe dla okolicznych mieszkańców. Teraz, bez żadnej zgody mieszkańców, na parkingu zbudowana została myjnia. Przez to zlikwidowana została część parkingu. Na pozostałym terenie ustawili zaś maszynę do opłat – dodaje pan Piotr.

O ile nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego na tablicy informacyjnej wskazywano, że powstaje tam pawilon handlowy, to z kolei miejscy urzędnicy zapewniają, że myjnia powstała zgodnie z przepisami. Inwestor miał uzyskać wszystkie niezbędne zgody, przedstawił też analizy z których wynika, iż funkcjonowanie obiektu nie będzie stanowiło źródła ponadnormatywnych hałasów. Dodatkowo zastosowana została przegroda akustyczna, której celem jest dodatkowe zabezpieczenie przed uciążliwościami dla sąsiednich nieruchomości.

Mieszkańców to jednak nie przekonuje. Tłumaczą, że jest to kolejny przykład, jak realizowane są inwestycje, kiedy to nikt nie liczy się z otoczeniem, tylko myśli wyłącznie o sobie.

– Wyjący w nocy alarm w samochodzie zaparkowanym na sąsiedniej ulicy również nie będzie u nas przekraczał dopuszczalnych norm hałasu. Jednak skutecznie potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi, zwłaszcza kiedy stara się wyspać przed kolejnym dniem pracy – dodaje pani Elżbieta.

(fot. nadesłane – Piotr)

58 komentarzy

 1. I bardzo dobrze, przyjeżdżam na zakupy do tej stokrotki wracając z pracy. Znaleźć miejsce parkingowe graniczy z cudem, bo całą dobę parkują tak okoliczni mieszkańcy. Postawienie parkomatu to strzał w 10. Przy onyksowej też stoi parkomat i parking pusty 😉

  • Mogą postawić nawet i zapory czołgowe. Szlaban już był i się nie sprawdził. Niestety nie ma gdzie parkować na osiedlu i nic tego nie zmieni.

  • A ty gdzie parkujesz po pracy. Chyba, że masz garaż. Po zakupy możesz się przejść. Schudniesz.

  • No, jak postawili myjnię, to od razu się miejsc parkingowych więcej zrobiło i będziesz miała łatwiej z parkowaniem… Stokrotka chyba zapomniała, kto u niej kupuje – wkur… okolicznych mieszkańców, to może się różnie skoczyć.

 2. Skrzyknicie się i przestańcie kupować w tej stokrotce i używać tej myjni.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin