Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto kupuje elektryczne przegubowe autobusy. Pojazdy dostarczy Solaris (zdjęcia)

Zastrzeżeń, co do wyboru najkorzystniejszej oferty nie było, umowa została więc podpisana. Nowe autobusy mają zostać dostarczone do Lublina do końca maja 2023 roku.

W środę w Trybunale Koronnym w Lublinie zawarta została umowa na zakup 7 przegubowych autobusów elektrycznych. Jak już informowaliśmy, pojazdy dostarczy firma Solaris. Swoje podpisy na dokumencie określającym szczegółowe warunki zamówienia złożyli Wiceprezes Zarządu Solaris Bus&Coach Petros Spinaris oraz Dyrektor ZTM w Lublinie Grzegorz Malec.

Elektryczne autobusy mają być dostarczone do 30 maja 2023 r. Zamówienie obejmuje również trzy dwustanowiskowe ładowarki małej mocy oraz jedną ładowarkę jednostanowiskową. Pojazdy mają być wyposażone m.in. w system monitoringu, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz kabiny kierowcy, automat do sprzedaży biletów akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe czy też system zliczania pasażerów.

Każdy z nich ma pomieścić minimum 120 pasażerów i posiadać przynajmniej 40 miejsc siedzących. Pojazdy zostaną skierowane do obsługi linii kursujących przez centrum miasta. Cały kontrakt opiewa na kwotę 22,8 mln zł.

Miasto kupuje elektryczne przegubowe autobusy. Pojazdy dostarczy Solaris (zdjęcia)

Miasto kupuje elektryczne przegubowe autobusy. Pojazdy dostarczy Solaris (zdjęcia)

(fot. ZTM Lublin)

8 komentarzy

  1. ja normalnie szczam ze szczęścia, że nie ikarusy. Co do specyfikacji, to gdyby miejsc siedzących nie było w ogóle, na pewno zniknęłyby napięcia wśród szanownych pasażerów, oraz ta zajadła rywalizacja o nie przez lojalnych klientów PFRON, jeszcze przed nadjeżdżającym do przystanku pojazdem. Kolejny plus takiej konfiguracji to kolejne 60 miejsc stojących, a więc korzystniejsza amortyzacja w skali mikro.

  2. I co z tego że będzie więcej autobusów jak i tak będą jeździć stadami,czyli tak jak by ich nie było. Czyim pociotkiem jest ten od rozkładów że za takie marnotrawstwo funduszy nikt go nie wykopie z ZTM-u?

  3. trajtki tansze sa i lepsze

  4. I tak będą jeździć starymi i podwykonawców…

  5. Pozbawimy was samochodów będziecie jeździć śmierdzącymi autobusami x covid-19

  6. Urzędasy z ztmu już chyba cały czas będą kazać wietrzyć autobusy na każdym przystanku skoro w tekście nic nie jest wspomniane o ciepłym guziku

  7. Czy kabina kierowcy bedzie taka jak w obecmych nowych solarisach, ze wyjezdzajac z Felina kompletnie nie widac pojazdow jadacych Doswiadczalną od strony swiatel, bo zaslania mega gruby pas konstrukcji pomiedzy szybami. Lusterko wsteczne tez beznadziejne, bo 1/4 zasloniete przez czarny pas konstrukcji na drzwiach do przedzialu pasazerskiego. Do tego przyciski ustawien fotela tak delikatne, ze w polowie nowych solarisow juz zepsuta. Brawo za wywalanie tak duzych pieniedzy i olewanie istotnych dla bezpieczenstwa „szczegolow”.