Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto jeszcze raz poszuka firmy, która wyremontuje Al. Racławickie. Poprzednie oferty były zbyt drogie

Ratusz nie dołoży brakującej kwoty, aby udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę Al. Racławickich. Urzędnicy planowali, że prace kosztować będą ok. 41 mln złotych. Tymczasem wykonawcy chcieli nawet 131 mln złotych.

W poniedziałek Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie unieważnił przetarg na przebudowę Al. Racławickich oraz ul. Lipowej i Poniatowskiego. Miasto chciało wymienić nawierzchnię na Al. Racławickich, przebudować skrzyżowania oraz dobudować dodatkowe pasy do skrętu. W planach było też zamontowanie sygnalizacji świetlnych przy ul. Puławskiej, Grottgera oraz przy pl. Teatralnym a także wymiana chodników.

Dodatkowo wzdłuż całej ulicy miały powstać drogi dla rowerów i buspasy. Podobne prace, choć bez dróg dla rowerzystów, planowano na ul. Lipowej, zaś ul. Poniatowskiego miała zostać poszerzona do czterech pasów jezdni, po dwa w każdym kierunku.

Miasto na wykonanie prac przeznaczyło niewiele ponad 41 mln złotych. Tymczasem okazało się, że jest to zdecydowanie za mało. O kontrakt starały się cztery firmy, jednak każda z nich koszt prac wyceniła na ponad 100 mln złotych. Konsorcjum firm PRD Lubartów i KPRD Lublin żądało 108,9 mln zł, PBDiM z Mińska Mazowieckiego milion złotych więcej, Strabag ponad 127 mln zł a Budimex aż 131 mln zł, czyli ponad trzy razy więcej niż urzędnicy planowali wydać na ten cel.

Od końca sierpnia, kiedy to miasto zapoznało się z ofertami, urzędnicy zastanawiali się co do sposobu rozstrzygnięcia przetargu. Nie zdecydowano się na dołożenie brakującej kwoty, tylko na unieważnienie postępowania. Wiadomo już, że przetarg zostanie powtórzony, z nadzieją na zgłoszenie się firmy, która złoży tańszą, bardziej korzystną ofertę. Wcześniej jednak jeszcze raz zostanie ustalony kosztorys prac.

(fot. Google Street View)
2018-09-24 20:32:28

25 komentarzy

  1. Ma być tanio i wysokiej jakości… Ciekawe

  2. Świetny interes to wykonywanie prac dla państwa – marża *394058%. Niedługo wszystko będzie liczone w mld zł.

  3. Firmy już nie są takie głupie jak kiedyś , roboty jest do groma to i za normalną cenę coś można zrobić a nie wziąsc po kosztach a potem rąbac ludzi na kasę i płacic im smieszne stawki albo na materiałach oszczędzać .Albo mamy Europę tu albo Ukrainę …

  4. Jeśli chodzi o inwestycje w Lublinie to np Budimex do budowy Monte Casino sporo dołożył więc już tacy głupi nie będą żeby brać po kosztach ….

  5. Firmy budowlane dokładają a pieniądze dla córki prezesa na Porsche zawsze się znajdą… ciekawe.