Miał zarobić na kryptowalutach, stracił ponad 50 tys. złotych

Mieszkaniec Białej Podlaskiej padł ofiarą oszustów. Mężczyzna miał zarobić na inwestowaniu w kryptowaluty, niestety został oszukany i stracił ponad 50 tys. złotych.

Bialscy policjanci w miniony tygodniu przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna przekazał, że na początku marca stracił ponad 50 tys. złotych.

Pokrzywdzony relacjonował, że zainteresował się inwestowaniem między innymi w kryptowalutę. W sieci znalazł platformę, za pomocą której miał inwestować pieniądze w ten właśnie sposób. Tak również pokrzywdzony podał swoje dane kontaktowe. Po tym zadzwonił do niego nieznany mężczyzna twierdząc, że będzie jego doradcą inwestycyjnym.

Oszust namówił mężczyznę do instalacji na komputerze programu do zdalnego sterowania. Miał on posłużyć doradcy do sprawdzania środków oraz pomocy w inwestowaniu na platformie. W czasie rzekomych inwestycji, z pokrzywdzonym kontaktowały się różne osoby, które realizowały operacje na jego koncie. W efekcie działalności sprawców mężczyzna stracił całą zainwestowaną kwotę. Wówczas sprawę zgłosił na policję.

W ubiegłym tygodniu oszuści skontaktowali się z pokrzywdzonym i przekazali informację, że chcą mu przekazać zainwestowaną gotówkę. Niezbędne było jednak podanie szczegółowych danych w tym między innymi numerów karty. Mężczyzna obawiając się oszustwa postanowił zablokować konto.

Niestety otrzymany przez niego nowy pakiet aktywacyjny wpadł w ręce oszustów i posłużył im do wzięcia około 50 tysięcy kredytu oraz wypłatę tych środków. Pokrzywdzony widział wykonywane operacje, jednak nie mógł w żaden sposób ich przerwać. Tylko dzięki natychmiastowemu działaniu policjantów pieniądze te zostały odzyskane. Trwa ustalanie, kto stoi za oszustwem.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. trochę jak z nastolatką, która po imprezie idzie z trzema obcymi typami do ich mieszkania, a rano dziwi się, że pupa boli.

  2. Chciwość w parze z głupotą

  3. Średnia utrzymana , jeden frajer w tygodniu musi się trafić

  4. Kolejny żądny bogactwa bez kiwnięcia palcem. Kiwnęli jego😁

  5. Może i dobrze, że taki pustak nie będzie w posiadaniu tak dużej kwoty, bo jeszcze mógłby wpaść na głupszy pomysł

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy