690 680 960

Miał uprawnienia na wszystkie kategorie pojazdów, jechał nietrzeźwy

W minioną niedzielę dzięki obywatelskiej postawie udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna prowadził samochód mając w organizmie 1,8 promila.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że uniemożliwił on jazdę kierującemu renaultem. Dodał, że jego podejrzenia wzbudził styl jazdy mężczyzny. W związku z tym zatrzymał jego pojazd i zabrał mu kluczyki.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Badanie stanu trzeźwości kierującego renaultem 64-latka z gm. Leśna Podlaska wykazało, że miał on 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podróżował autem, które nie posiadało aktualnych badań technicznych.

Jak się okazało w trakcie prowadzonych czynności, mundurowi ustalili, że mężczyzna posiadał uprawnienia do kierowania na wszystkie kategorie pojazdów. Teraz o dalszym losie 64-latka zadecyduje sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

17 komentarzy

 1. Powinien stracić tylko B.

  • Powinien stracić wszystkie uprawnienia, i do tego informacje dla każdego przyszłego pracodawcy, że jest pier**** pijusem.

   • Czyli myśląc po twojemu: jeżeli ty wpadniesz po pijaku to powinni zabrać ci kat B i do tego zabronić wykonywania przez ciebie zawodu??? Rozumiem że kara się należy, ale dlaczego podwójna?

    • Skoro za jazdę po pijaku dostanie zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi to przecież nie ma znaczenia czy ma prawko na wszystkie kategorie czy nie, bo i tak nie moze niczym jezdzic.

    • Tak, dokładnie. Jakby złapali lekarza, policjanta, posła, kogokolwiek pijanego to powinien dostać wykopany z wykonywanego zawodu. Rozumiesz, to nie jest ogrodnik, który krzywo ci przytnie trawnik, murarz tynkarz co walnie krzywe ściany… Są zawody mniej i bardziej odpowiedzialne i/lub reprezentacyjne, KIEROWCA jest jednym z nich.

     • Zatem jeżeli rozszerzamy zakres kary to dla wszystkich. Jeżeli zabiorą ci kat b to co najwyżej do pracy będziesz dojeżdżał autobusem. W dalszym ciągu będziesz miał pracę. Temu komuś zabiorą możliwość dojeżdżania do pracy i zabronią samej pracy a to już sprawiedliwe nie jest. Nie pochwalam tego co zrobił i jak najbardziej należy się kara, ale pozbawiać kogoś pracy to już sprawiedliwe nie jest.

      • Jak ktoś pracuje jako kierowca (bo po co komu innemu prawo jazdy na wszystkie kategorie) to przy stwierdzeniu kierowania po alkoholu powinien stracić pracę. Tak samo jak w przypadku lekarzy przyjmujących pacjentów po pijaku. Aha i życie nie jest sprawiedliwe, tak samo jak nie jest sprawiedliwe dla 2 015 rannych i 192 zabitych w 2019 w wypadkach spowodowanych właśnie przez pijanych kierowców.

  • Niech pisze odwołania do Trybunału Sprawiedliwości. Może uwzględnią jego skargę.

  • „Powinien stracić tylko B.”

   Nie, powinien dostać medal, dyplom i roczny karnet na izbę wytrzeźwień.

  • Po co emerytowi wszystkie uprawnienia .
   Jak jest sinym pijusem to z buta niech się buja .

  • @Luki86
   A dlaczego ma tracić jakąkolwiek kategorię ? Grzywna to wystarczająca kara. Dlaczego karać dwa razy za to samo? Niech zapłaci 500 złotych mandatu i po sprawie. Żadnego prawa jazdy mu nie zabierac!

  • I dzięki Luki86 że bronisz kierowcy – nic zlego nie zrobil, nie spowodowal zadnego wypadku, a ze jezdzi po pijaku – jego sprawa i nic nikomu do tego!

 2. No jasne powinni go łapać kolejno pijanego w ciężarówce, autobusie i traktorze i zabierać mu po jednym. Geniuszu.

 3. To jest tak, że jeżeli by ktoś na przykład porwał nam naszą furę i by go złapały, to nam muszą oddać samolot,, rozumiesz? To jest właśnie tradycja. Że nam muszą oddać!

 4. Kumpel ty taka sama moczymorda jesteś ! jak zabije kogoś po pijanemu to też napiszesz ,że to jego sprawa i nikomu nic do tego ?? chory łeb masz .

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas