Miał ponad pół tony suszu tytoniowego oraz kuszę (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie skonfiskowali ponad pół tony tytoniowego suszu. Podczas przeszukania budynków gospodarczych funkcjonariusze natrafili na kuszę z kilkudziesięcioma bełtami.

W miniony czwartek funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Włodawie na terenie pow. włodawskiego, podczas przeszukania budynków gospodarczych znajdujących się na terenie prywatnej posesji, ujawnili 527 kg suszu tytoniowego, blisko 9 kg gotowej krajanki oraz urządzenie służące do wstępnej obróbki tytoniu.

Co więcej, w trakcie prowadzonych czynności mundurowi natrafili na kuszę oraz 35 bełtów. Szacunkowa wartość ujawnionego tytoniu to ponad 370 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze, tytoń pochodzący z upraw prowadzonych na terenie pow. włodawskiego, miał trafić do sprzedaży „na czarno” z przeznaczeniem na nielegalną produkcję papierosów.

Właściciel posesji wkrótce poniesie odpowiedzialność karną z tytułu nieujawnienia organowi podatkowemu, przedmiotu opodatkowania jakim w tym przypadku był susz tytoniowy. W sprawie wszczęto również postępowanie przygotowawcze dotyczące posiadania kuszy bez wymaganej jej rejestracji i zezwolenia. Zgodnie z ustawą o broni i amunicji, czyn ten usankcjonowany jest karą aresztu albo grzywny.

(fot. NOSG)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. co za de.bil. mógł trzymać harpun

 2. Już nie długo będą nawet rekwirować proce wędkarzom 😂

 3. SPROSTOWANIE – szacunkowa wartość ujawnionego tytoniu to ok 5000 zł natomiast 370 tys. zł. to wartość papierosów które można by z niego wyprodukować. Tak więc 365 tys. zł. ( CZYLI PRAWIE 99% TEJ KWOTY) to wartość docelowych obciążeń podatkowo-akcyzowych nie wartość tytoniu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”