Miał ponad pół tony suszu tytoniowego oraz kuszę (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie skonfiskowali ponad pół tony tytoniowego suszu. Podczas przeszukania budynków gospodarczych funkcjonariusze natrafili na kuszę z kilkudziesięcioma bełtami.

W miniony czwartek funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Włodawie na terenie pow. włodawskiego, podczas przeszukania budynków gospodarczych znajdujących się na terenie prywatnej posesji, ujawnili 527 kg suszu tytoniowego, blisko 9 kg gotowej krajanki oraz urządzenie służące do wstępnej obróbki tytoniu.

Co więcej, w trakcie prowadzonych czynności mundurowi natrafili na kuszę oraz 35 bełtów. Szacunkowa wartość ujawnionego tytoniu to ponad 370 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze, tytoń pochodzący z upraw prowadzonych na terenie pow. włodawskiego, miał trafić do sprzedaży „na czarno” z przeznaczeniem na nielegalną produkcję papierosów.

Właściciel posesji wkrótce poniesie odpowiedzialność karną z tytułu nieujawnienia organowi podatkowemu, przedmiotu opodatkowania jakim w tym przypadku był susz tytoniowy. W sprawie wszczęto również postępowanie przygotowawcze dotyczące posiadania kuszy bez wymaganej jej rejestracji i zezwolenia. Zgodnie z ustawą o broni i amunicji, czyn ten usankcjonowany jest karą aresztu albo grzywny.

(fot. NOSG)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. co za de.bil. mógł trzymać harpun

  2. Już nie długo będą nawet rekwirować proce wędkarzom 😂

  3. SPROSTOWANIE – szacunkowa wartość ujawnionego tytoniu to ok 5000 zł natomiast 370 tys. zł. to wartość papierosów które można by z niego wyprodukować. Tak więc 365 tys. zł. ( CZYLI PRAWIE 99% TEJ KWOTY) to wartość docelowych obciążeń podatkowo-akcyzowych nie wartość tytoniu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska